5.ua

Репресивні закони обурили протестувальників, але не злякали [відео]

  На парламентські засідання депутати ходять у краватках, у них такий дрес-код. А ось на масові акції вони пропонують зовсім інший зовнішній вигляд. Тож шолом, маску, і спецодяг – усе зняти. Це все не відповідає депутатським нормам. Тож цього чоловіка за такий зовнішній вигляд можуть сміливо оштрафувати, або навіть ув’язнити.

  Депутатське ноу-хау вже облетіло тих, хто в одязі полюбляє темно-зелений.

  Протестувальник: «То всьо – дурістіка».

  А цей чоловік – без шолома на вулицю не виходить. Бо то, каже, предмет універсальний.

  Протестувальник: «Уху можно варить, чай приготовить, это не шлём, это механический предмет. И ещё – конфетница».

  Ані арештів, ані штрафів він не боїться, а свіжонаписаний закон, каже, ще треба обмізкувати.

  Протестувальник: «Надо те законы отправить на психиатрическую судебную экспертизу, хай проверят, кто их писал?»

  Невдоволена законом Ірина принесла на акцію цілий пакунок відтепер забороненого. Обурена: невже і карнавальна маска – це спецзасіб?

  Вадим Колесніченко, народний депутат, ПР: «Средства защиты, либо средства, изготовленные для нанесения травм – они неприемлемы в мирных демонстрациях».

  Ірина, протестувальниця: «Є такі страшні, є менш страшні, але все – спецзасоби. Все – небезпечно».

  А ще небезпечно – «незле, тихе…» про суддів та правоохоронців і про їхніх родичів. Інакше – за ґрати років на два можна втрапити.

  Микола Томенко, народний депутат, «Батьківщина»: «Тобто, якщо ви коханка чи коханець судді, то можете жити ви спокійно, бо про вас взагалі заборонено згадувати навіть в АТС – ваші адреси скрізь вилучаються».

  А за наклеп – до року у в’язниці, бо то гріх і шкодить здоров’ю.

  Володимир Олійник, народний депутат, ПР: «А якщо у людини інфаркт, а якщо людину переслідують – ми що, не повинні давати оцінку?»

  Попасти під одну зі статей може відтепер будь-яка інформація, упевнений Ярослав. Він працює на сайті, де публікують прізвища чиновників, які порушили права людей.

  Андрій Богданович, заступник голови «Демальянсу»: «Тут понад 160 прізвищ чиновників, які порушували права людей, ще 300 – на модерації».

  І хоча домашніх адрес чи номерів мобільних на сайті немає, та Ярослав упевнений – їхня «невинна» інформація може комусь не сподобатися.

  Андрій Богданович, заступник голови «Демальянсу»: «Якби ми жили у правовій державі, то він би нас не стосувався, але оскільки закон був прийнятий саме щоб вчиняти тиск, то загроза є».

  Їдеш у колоні шостим – стоп, бо більше п’яти не можна. Володимир – у колонах частий гість, та коритися нормам не буде. Бо інші, каже, їздять у кортежах – і нічого. І до таких привілеїв – він ставиться «не дуже…»

  Володимир, учасник Автомайдану: «Без матов? Плохо… Я вообще не знаю, смогут ли инспекторы с таким образованием досчитать до 5-ти».

  Намет – без дозволу міліції – не можна. Сім-карту в телефон – лише за паспортом. А ще – без блокувань адмінбудівель. У Київраді – жодної паніки з того.

  Руслан Андрійко, комендант: «Ми абсолютно тут нічого не блокуємо і знаходимося на законних підставах у цій будівлі. Ми не перешкоджаєм працівникам Київради».

  Журналіст: «Тобто, вони всі заходять сюди?»

  Руслан Андрійко, комендант: «Так, вони сідають на ліфт і йдуть на своє робоче місце без перешкод».

  Журналіст: «Як вам на роботу добиратися, блокують вам? Нормально?»

  Працівник мерії: «Ну ви ж бачите, що я можу зайти і вийти. Я не вважаю, що заблоковано».

  Та є такі, кому «заблоковано» і кому карнавальна маска – спецзасіб. Влада зізнається: саме під таких усі нові норми і прописала.

  Володимир Олійник, народний депутат, ПР: «В одних – Майдан, а іншим – жити неможливо, бо вони все це чують не один день і не одну ніч».

  Юрій Луканов, голова Незалежної медіа-профспілки України: «Коли в Москві нігті обрізають, то у нас пальці рубають. Так от Янукович хоче не нігті рубати, а рубати пальці».

  Анна Мірошниченко, Ольга Петрів, Інна Неродик та Микола Лєбєдєв, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Після вимушеної перерви поновились матчі тенісного турніру «Australian Open»
  Наступний матеріал
  Біля АПУ символічно поховали свободу слова, «вбиту» вчора депутатами
  Теги: