5.ua

Протистояння між активістами та правоохоронцями на Грушевського тривають і досі [відео]

   

  Ніч протистояння. На вулиці Грушевського усю ніч тривали запеклі бої. Міліція використала спецзасоби: зокрема водомети, застосування яких проти демонстрантів у мінусову температуру заборонено, це вважається тортурами. У Києві цієї ночі було до 10 градусів морозу.

  Окрім водометів у хід ідуть і гумові кулі, і світлошумові гранати, і сльозогінний газ. Дістається і протестувальникам і журналістам.

  Журналіст: «Показываю, что я снимаю, я журналист, я ему показываю. Он вытаскивает вот так пух. Аж откинуло. Какими-то резинострелами крупнокалиберными, потому что благо броник. Получается пуля попала сюда и теперь вы видите, что произошло. Вот его отбили, просто на свет стреляли».

  Богдан Кутєпов: «Мені влучило ось сюди кулею - у мене є інфа, що міліція спеціально стріляє по журналістам».

  Автобуси міліціонерів палають, у бік правоохоронців летить каміння, бруківка та коктейлі молотова.

  Автівки спалахнули після влучення в них коктейлів. 

  Перший протестуючий: «Міліціонер кидає «коктель Молотова», «Беркут» офигел они стріляють із гладкоствольних».

  Другий протестуючий: «Я не буду платить откаты. Мне это плохо. Я хочу, чтобы мои дети жили в свободной стране. И когда мой ребёнок будет что-то делать, чтобы он был счастлив... Меня облили водой, как вы думаете?»

  Сім осколків дістали лікарі з ноги народного депутата Андрія Парубія після поранення гранатою на Європейській площі. Після проведеної операції він продовжив організовувати оборону Євромайдану.

  Андрій Парубій, народний депутат, «Батьківщина»: «Одного разу ми присіли від викидання гранат – думали, що це бойова шашка – і граната розірвалась прямо піді мною. Близько семи осколочних входжень в тіло, рвана рана на руці. Осколки не самої гранати, а асфальту. Це шматки асфальту, які просто входили в тіло».

  Активісти, яких вночі трохи поменшало, будують барикади та запасаються молоком, яке нейтралізує дію сльозогінного газу на організм

  Хлопець: «Там стоїть «Беркут», це молоко воно нейтралізує газ».

  Протестувальники з вулиці Грушевського заготовлюють биту тротуарну плитку і бруківку, і продовжують облаштовувати тили на випадок атаки. 

  Олена Халік, «5 канал».

  Попередній матеріал
  В Одесі заблокували частину Внутрішніх військ і не пускають до Києва [відео]
  Наступний матеріал
  Міліція затримала знімальну групу «Радіо Свобода»