5.ua

Протести студентів у регіонах України [відео]

   

  Сотня студентів пройшла ходою в Ужгороді під гаслом - «Разом і до кінця» Зупинилися: біля стін МВС - вимагали покарати винуватих у побитті студентів у ніч на 30 листопада. А від Закарпатської облради - зібрати позачергове засідання та ухвалити звернення про відставку Уряду.

  Юрій Світлик, активіст ужгородського Євромайдану: «108 звернень ми зареєстрували в обласній раді. Наголошую – 108 звернень. Не залежно від політичної позиції, від політичних переконань, ми звернулися до них як до представників громади, до кожного з них як до представника громади з ультимативною вимогою – на протязі 48 годин зібратися на позачергову сесію і прийняти рішення по суті, зокрема щодо відставки уряду».

  Десятиметрове полотно біля пам’ятника Шевченку у Харкові розгорнули львівські студенти. Запрошували усіх охочих намалювати на ньому майбутнє України. Готову картину назвали «Завтра».

  Протестуючий: «Ми хочемо, щоб кожен міг підійти, взяти фарбу, маркер, чим зручніше, написати своє майбутнє. І як ми спостерігаємо, люди хочуть бачити Україну єдиною, по-перше і мирною».

  Поминки за правами людей в Україні влаштували студенти у Івано-Франківську.

  Тарас Случик, громадський активіст: «Ми сьогодні принесли сюди три вінки. Перший вінок - Гаранту Конституції - Віктору Януковичу, другий вінок - це Міністру Захарченку, і третій це ми принесли начальнику «Беркуту».

  Біля обласного управління МВС молодь закувала себе ланцюгами та скотчем заклеїла роти. Кажуть такими - що не мають права висловити свою думку - їх сприймає міліція.

  Василь, студент: «Кайдани символізують, коли були події в Києві, коли студентів били, хоча вони були мирні, вони побили студентів не знати за що».

  Так висловлювали свою підтримку постраждалим студентам у Києві 30 листопада, на львівському Євромайдані. Молодь заклеїла роти червоними наліпками та символічно присіла, закривши голову руками від уявних правоохоронців.

  Ірина Оліярник, організатор флеш-мобу: «Так ми проявили підтримку всіх студентів, які відстоюють свій європейський вибір тут на майдані та в Києві. Які постраждали від таких репресій з боку МВС».

  Мовчазний флеш-моб студентської солідарності проти дій «Беркуту» відбувся у Тернополі. Вимоги незмінні - покарати винних і звільнити несправедливо заарештованих.

  Любомир Шимків, співорганізатор акції: «Пройшло 10 днів. Ніяких дій збоку правоохоронних органів з того часу не здійснено. Є постраждалі студенти побиті, є незаконно засуджені студенти.  Ми говоримо багато, ми звертаємося, ми кричимо, а ніяких дій не звернено».

  Ельвіра Божані, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Європарламенту болить за Україну [відео]
  Наступний матеріал
  Прем’єр-міністр Таїланду не збирається йти у відставку
  Теги: