5.ua

Про мобілізацію до столиці оголосили у низці областей України [відео]

   

  60 із 114-ти депутатів Івано-Франківської облради виїхали до Києва. Ще 3о-ро мають долучитися пізніше. Замість ділових костюмів - спортивний теплий одяг, каски, наколінники та ліхтарі. А ще везуть теплий одяг, і 70 кілограмів меду від прикарпатських пасічників. Запланували позачергову сесію на Майдані у столиці.

  Сергій Адамович, депутат Івано-Франківської обласної ради: «Те, що відбувається в Україні - це повне беззаконня. Це не було і не повинно більше бути. Сьогоднішня ніч показала, що у влади немає взагалі жодних меж, жодних обмежень і ситуація критична».

  У Київ вирушила також половина депутатів тернопільської міськради. Везуть протигази та каски. Разом із ними брати участь у київському Євромайдані їдуть і прості тернополяни. До цього їх закликав мер міста. Щоб сповістити людей про надзвичайні події у державі місцева влада о 8-мій ранку увімкнула сирени системи оповіщення. Одночасно в усіх храмах міста били у дзвони.

  Марія Чашка, член комітету національного спротиву: «Тут стоять автобуси, підходять люди, які записуються, які хочуть їхати на Київ, ми їх формуємо у групи, призначаємо старшого. Перевізники приїжджають, які пропонують свою допомогу, які готові перевозити людей. Всі абсолютно перевізники офіційно виїжджають з Тернополя. В них в порядку всі документи».

  На столичний Євромайдан підтягуються і люди із Чернігова, Прилук і Ніжина. Із четвертої ранку активісти їдуть автобусами, власними автомобілями та навіть автостопом.

  Сергій Тепляков, учасник чернігівського Євромайдану: «Чернігів поряд з Києвом і наші мешканці небайдужі в цих питаннях, які відбуваються в Києві. Вже відправили чоловік 200. своїм шляхом, автомобілями. Автобуси не дуже пропускають. Людей дуже багато звертається. Уже близько 200 чоловік звернулося».

  Кілька десятків автобусів виїхали до Києва із закарпатськими активістами. Люди впевнені, що доля країни вирішується на столичному Євромайдані, тому закликають земляків їхати у столицю.

  Віталій Волошин, активіст Євромайдану: «Єдиний дух, єдина думка, єдине тіло. Єдине тіло – це вболівати за кожного, хто знаходиться на майдані. Є таке народне прислів’я: що нитка, яка скручена в три-чотири рази, вона не скоро порветься».

  До Києва переїздить і чернівецький Євромайдан. Зранку місто залишили півсотні буковинців. Люди продовжують записуватися на виїзд до столиці та пакувати теплі речі і харчі.

  Марія, чернівчанка: «Ми дуже стривожені дружністю і мужністю людей, які на Україні зібралися за свободу, за волю, ми підтримуємо так само  не перший день і готові поїхати до Києва навіть сьогодні».

  Петро Негрич, пенсіонер: «Я не годен ходити. Я лиш їду. Отаке моє життя. Але я сказав чітко – тут можу вмерти за революцію».

  У Житомирі люди формуються у малі групи, щоб їхати до Києва на власних авто. До столиці уже вирушили кілька десятків машин.

  Юлія Чепюк: «Їдемо ми своїм ходом, тобто ми шукаємо номери людей, в яких є машини, зідзвонюємося, якщо в них є місця, то їдемо з ними. Ніхто не замовляє автобуси, бо автобуси зупиняють на постах ДАІ».

  Людмила Коломієць: «Підходять до нас чоловіки, приїжджають своїм транспортом, які згодні відвезти людей туди, приїжджають - дайте нам людей, ми їх зараз відвеземо».

  Про готовність їхати на столичний майдан уже оголосили у  Вінниці, Харкові та Одесі.

  Ельвіра Божані, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Трансляція «5 каналу» зникає в деяких регіонах України
  Наступний матеріал
  Уряди країн Європи та Північної Америки висловлюють негативну реакцію спробою української міліції розігнати Євромайдан у Києві
  Теги: