5.ua

Несподіваний штурм Мінагрополітики – як це було [відео]

  Центральний вхід до будівлі Мінагрополітики – в облозі. Невідомі з кийками та щитами називають себе самообороною Майдану – і нікого не впускають до приміщення. Звідти лопатою вигрібають воду.

  Активіст: «Поки шо прибираєм приміщення».

  Козак: «Хлопці, ви розумієте – речі там. Хто їх забере?»

  Козак з охорони барикад прийшов забрати свої речі – та його не пускають. Каже, всім майданівцям, що жили тут, наказали піти. Деяких переконували силою.

  Козак: «Мій сотник задзвонив, що нас атакують тут. Атакує «Свобода». Було приміщення, ми зайняли, заселилися. Тут афганці жили, навіть «УДАР» тут був тут, сотні жили. І такий прецедент – хтось когось атакує».

  Активіст: «Я так розумію, що «Свобода» вирішила силовим способом захопити під приводом того, що захвачена будівля тут людьми – не дозволяє узгодити всі позиції закону по реабілітацію, чи пак амністію».

  У будинку міністерства – гармидер: потрощене скло, перекинуті меблі, розкидані речі активістів та калюжі. Очевидці кажуть – у сутичці застосували травматичну зброю.

  Активіст: «Люди атакували нас – ми їх поливали, щоб вони відступили».

  Активіст: «Это гильзы девятого калибра, которыми стреляли по нас».

  Активіст: «Зараз одну людину госпіталізовано, у нього п’ять поранень – три в руку, одна в грудну клітину ззаду і в ноги».

  Свобод

  івці кажуть: бійка – то результат непорозуміння між майданівськими активістами. Мінагрополітики, мовляв, штурмувати не збиралися, лишень прийшли попросити неслухняних активістів дотримуватися дисципліни.

  Руслан Андрійко, комендант КМДА: «Коли одна якась організація не підпорядковується, робить все навмання, тоді загальна тактика, загальна мета нашої боротьби – вона може бути порушена і результату не буде досягнуто максимального того, за який ми боремося».

  Едуард Леонов, народний депутат, ВО «Свобода»: «Сталася провокація тому, що тут велика кількість людей перебувала – близько двох тисяч. В натовп затесалися якісь провокатори, які відкрили брандспойти, почали шось кидати, щось шуміти, але вдалося швидко все вгамувати – всі непорозуміння вичерпані».

  Олександр, представник руху «Спільна справа»: «Ми вообще не понимаем, что происходит – но сейчас происходит переговорный процесс – я думаю, мы придем к какому-то соглашению – нам гарантируют новые места под расселение».

  Активісти «Спільної справи» залишають Міністерство. Кажуть – це поступка, щоби влада амністувала затриманих. Та дехто закликає не йти.

  Микола Коханівський, кординатор Комітету визволення політв’язнів: «Нікого вони не збираються звільняти. От коли всі затримані будуть тут. Тоді не вопрос, кому треба це приміщення – ми вийдемо, хай воно працює».

  Павло Вездинецький, активіст руху «Спільна справа»: «Якщо ми залишимо це приміщення – Янукович захопить нових заложників і скаже нам: «залишайте Майдан»».

  Андрій Ковальов, Орест Пона, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Порошенко передав євродепутатам список українських політичних в’язнів [відео]
  Наступний матеріал
  Активісти: звинувачення херсонського євромайданівця у вбивстві міліціонера – провокація
  Теги: