5.ua

На Прикарпатті активістів Євромайдану знову викликають на допити [відео]

  Допит активістів розпочався о 9 ранку. Біля міськвідділу міліції Калуша на підтримку хлопців зібралися студенти, депутати та громадськість.

  Пікетувальниця: «Я прийшла підтримати пікетующих, щоб дітей випустили, бо вони ні в чому не винні, ніякого злочину не зробили».

  Андрій Яніцькій, координатор акції протесту: «Вся громада і ми знаємо, що вони не влаштовували ніяких протизаконних дій. Вони не злочинці, вони не вбивці, вони є свідомі українці».

  Допит тривав не більше 40-ка хвилин, хлопці кажуть – відмовилися давати свідчення, і додають – правоохоронці на них не тисли.

  Олег Савка, активіст Калуського Євромайдану: «Чи це тиск громадськості, чи тиск ЗМІ, чи власна позиція самих наших правоохоронців – сьогодні в них свято – все було ввічливо, культурно. Нас проводили, підтримували навіть, власне, самі правоохоронці».

  У міліції заявили, що після вчорашнього ухвалення закону про амністію репресованих – провадження закрили.

  Олег Гладенький, помічник начальника Калуського міськвідділу міліції: «До цього ще було заплановано допити по справі. Тобто, слідчі ще проводили слідчі дії, відповідно. Відповідно, вступаючи в законну силу, вони, відповідно, всі обвинувачення і слідство буде припинено. Обвинувачення пред’являтися не будуть вже»

  Та коли журналісти роз’їхалися, а мітинг закінчився – найстаршого серед обвинувачених, 28-річного Олега Савку, знов викликали на допит. Бо, як пояснили правоохоронці, провадження таки не закрили, і слідство триває.

  У міліції також зазначили: до вечора ще багато чого може змінитися. Тож, не виключено, що невдовзі викличуть на допити і решту обвинувачених.

  Наталка Коцкович, Ярослав Мотрук, Івано-Франківщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кучма: Путін благодійною діяльністю ніколи не займався і займатися не буде
  Наступний матеріал
  Громадський сектор Євромайдану хоче стати третьою стороною у перемовах
  Теги: