5.ua

Минула ще одна ніч у середмісті Києва [відео]

   

  Вимкнене світло – сигнал для штурму. Така інформація з’являється на Євромайдані опівночі. За годину без електрики залишається будівля Київради. Хоча поруч ЦУМ – у всій красі. З Київради люди виходять на Хрещатик – готуються до гіршого.

  Ярослав: «Ми думали спочатку, що це неполадка електроенергії. Але бачимо, що це було задумано. Ми думаємо, що то підготовка до штурму».

  Але штурм починається в іншому місці. Бійці внутрішніх військ оточують барикаду на вулиці Грушевського.

  Протестуючий: «Друзі! Стоїмо до останнього! Чим довше ми будемо триматися, тим довше вони не підуть на Майдан».

  Мітингувальники намагають втримати правоохоронців. У бій йдуть вірні соратники влади.

  Протестуючий: «От пішли «титушки» валити намети. Дивіться, як під прикриттям міліції. Міліція нічого не робить. От дивіться, як стоїть міліція. – Це благоустрій».

  З боку за перебігом подій спостерігає депутат-регіонал Ельбрус Тедеєв. Спецпризначенці з «Беркуту» влаштовують показовий виступ. Протягом трьох годин союз погонів та спартівок зносить один за одною кілька барикад.

  Протестуючий: «Наш блокпост – останній в урядовому кварталі».

  Ця барикада на Банковій – найближча до Адміністрації президента. Тримають її свободівці.

  За відпрацьованою системою першими на територію проникають невідомі. За 15 хвилин беркутівці витісняють усіх мітингувальників з території барикад. Навіть депутатів-свободівців.

  Олег Тягнибок, ВО «Свобода»: «Вони думають, що якщо такою кількістю «Беркуту» тимчасово нас витіснили звідси, що все для них закінчиться, то навпаки. Кожна така акція вона викликає все більшу реакцію громади. Витіснили сьогодні – завтра знову тут станемо».

  Зачищають територію ті ж самі невідомі. Від камер ховаються. Як і люди в одязі рятувальників. Керівників міліціонерів Петро Федчук знову переконує, що працюють люди з благоустрою.

  Олексій Братущак, «5 канал»: «Що це за невідомі люди, які прибирають сміття?»

   Петро Федчук: «Це волонтери. Благоустрій волонтерів замовив».

  У версію про благоустрій не вірять мітингувальники. Переконують «5 канал», що цими молодиками керував депутат-регіонал Нестор Шуфрич. І припускають, що сміття прибирають переодягненні міліціонери.

  Володимир Тимофієв: «Це 100%. Їм кордон відкривають. Тут відкрили і коло дома офіцерів. Їм кордон відкривають, вони забігають, бійку влаштовують, б’ють людей».

  Зробивши справу союзники одночасно розходяться.

  А от до Київради цієї ночі ані «Беркут», ані благоустрій так і не завітали. Після знесення усіх барикад в урядовому кварталі у будівлі таки з’явилося світло.

  Олексій Братущак, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Сьогодні до Києва прибудуть Кетрін Ештон та Вікторія Нуланд
  Наступний матеріал
  Ештон закликала українську владу утриматися від застосування сили