5.ua

Можливу зміну запобіжного заходу арештованим учасникам Євромайдану розглядають у ГПУ [відео]

   

  Ольга Сніцарчук, «5 канал»: «Доки люди мерзнуть на майданах політики вирішили поговорити про проблему за цим так би мовити круглим столом. зібралися тут заледве більше 10 персонажів».

  Це зібрання у коридорі Палацу «Україна», на загальнонаціональний круглий стіл приїздить кілька міністрів, спікер верховної ради, лідери регіоналів і комуністів, та голова КМДА Попов. Відгукнулися на запрошення Леоніда Кравчука. У залі палацу  у цей же час - теж зібрання. Репетиція гумористичного «95 кварталу».

  У ці ж хвилини державний канал транслює запис бесіди за іншим круглим столом - у форматі квартету зібралися українські президенти.

  Віктор Янукович: «Шановні колеги покритикуйте президента».

  До критики не доходить - але Кравчук згадує про побиття мирних людей на Майдані 30-го листопада. Згадка про беркут чомусь тішить президента.

  Віктор Янукович: «Коли почали нападати на «Беркут» тоді як кажуть отримали відповідь. Чи навпаки коли почав «Беркут» втручатися».

  Янукович каже про покарання винних з обох боків. 

  Віктор Янукович: «А винні мають бути покарані».

  Леонід Кучма: «З двох боків?»

  Віктор Янукович: «З двох безумовно».

  Тих, хто не сильно завинив, обіцяє відпустити. Вже сьогодні. 

  Віктор Янукович: «Знайти можливість частину людей відпусти».

  Говорить і про недоєвроінтеграцію:

  Віктор Янукович: «Я не хочу щоб звучала загроза сільському господарству».

  Кравчук і Кучма натякають президенту - де вихід з кризи: нагадують йому про студентську революцію на граніті - наслідком якої стало звільнення прем'єра Масола. Журналістам Кравчук пояснює - про відставку президента - йтися не може. На місці Януковича - каже - діяв би так само.

  Леонід Кравчук: «Так як діяв Янукович, якщо Майдан буде вирішувати питання президентства - треба закривати Україну.  Не можна так як на Майдані, всіх геть, всіх геть, всіх геть».

  Президент четвертий на нього справив враження. Тим хто відгукнувся на його клич за стіл - переповідає суть розмови  чотирьох. Журналістів відгукнулося в кілька разів більше ніж учасників. Опозиція не прийшла. Цей громадській діяч розуміє -  чому.

  Володимир Іванов, представник громадського руху 30 листопада: «Там на Майдані біль народу. Досі нема покарання винних, за ці всі побиття! Вже і Пшонка визнав, що то був злочин, що ще потрібно? Чому Захарченко на своєму місці? А про покращення, про яке пан Симоненко говорить - воно вже отут».

  Запрошення першого президента дійсне і на завтра: круглий стіл переносять - бо чекають опозицію. Чи з’явиться тут президент - учасники столу, схоже, сумніваються.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Симоненко пообіцяв притягти до кримінальної відповідальності причетних до руйнування пам’ятника Леніну в Києві
  Наступний матеріал
  Кравчук і Кучма натякають Януковичу, що шлях до виходу із кризи України відставка прем’єра
  Теги: