5.ua

Місяць після розгону Євромайдану – влада не поспішає карати винних [відео]

  Тридцяте число. Четверта година ночі. Під стелою на Майдані Незалежності зібралися учасники тих кривавих подій. Сьогодні все, як тієї ночі. Тільки з барабанами – і без «Беркута».

  За різними оцінками, тієї ночі на Майдані залишалися від чотирьохсот до шестисот людей. Більшість із них – студенти.

  Звіряча розправа над молоддю вивела на вулиці України мільйони людей. Утім замість того, щоби карати винних, влада почала переслідувати постраждалих.

  Тиск суспільства змусив владу назвати винних. Натепер відсторонили від виконання службових обов’язків голову КМДА Олександра Попова, заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича. А також керівника київської міліції та його заступника. Андрій Клюєв, який, за словами Попова, керував процесом, сам пішов до прокуратури і переконав силовиків – він до справи не причетний. Які ж підсумки розслідування через місяць після розгону – невідомо. У ГПУ, щоби відповісти на це запитання, у 5 каналу попросили надіслати офіційний запит і попередили – сьогодні відповідь буде навряд чи. На Майдані на швидке розслідування вже не розраховують і обіцяють самотужки допомогти всім, хто постраждав у ніч на 30 листопада.

  Показати правоохоронцям їхні справжні обличчя вирішили актвісти Майдану. У руках вони тримали дзеркала і таблички «Такими ми вас бачимо».

  Щоби нагадати про сумну дату, активісти виставили також нечисленні пікети на різних перехрестях столиці. Ця акція відбулася під гаслом «Не бийся і не бійся. Нас вийдуть мільйони».

  Наталія Жижко, Світлана Одаренко, Оьга Петрів, Дмитро Мороз, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  На східних кордонах України посилили контроль
  Наступний матеріал
  У Житомирі напали на кореспондентку 5 каналу (оновлено)
  Теги: