Лише одного підозрюваного в участі в масових заворушеннях у столиці відпустили під домашній арешт [відео]

  Лише одного підозрюваного в участі в масових заворушеннях у столиці відпустили під домашній арешт. Апеляційний суд мав розглянути справи 10-х активістів. Та майже у всіх випадках у суддів або не було матеріалів справи або не привезли самих підозрюваних до зали суду. За ґратами у столиці залишаються 33-є людей, яких прокуратура підозрює в участі у сутичках на Грушевського 19 січня.

   

  Хотів зняти фільм про революцію, а став екстремістом. 2 тижні у СІЗО провів майбутній кінорежисер, студент Олександр Шкрабак. Нині суд відпустив його під домашній арешт. Олександра підозрюють в участі у масових заворушеннях на вулиці Грушевського 19 січня. Хоча тоді його, та ще шістьох хлопців, затримали його за кілька кілометрів від центру столиці.

  Олександр Шкрабак, підозрюваний: «Две машины нас обгоняют, перекрывают дорогу, мужчины в гражданской одежде выбегают и нападают на нас».

  Про таку схему доправлення до міліції розповідав й Антон Стогов. Художника напередодні також відпустили під домашній арешт. Хлопці називають ситуацію викраденням і знають - чиїх рук це справа.

  Олександр Шкрабак, підозрюваний: «Уже по дороге прозвучала фраза- скажи спасибо, что тебя не сбу задержали. Я говорю,- а вы кто?- Мы. Милиция».

  Іван Холод, підозрюваний: «Сюда стрельнули і в мене трошки голова поїхала».

  Будівельник з Київщини нині погано чує, йому тяжко говорити й у голові паморочиться. Івана Холода затримали силовики на вулиці Грушевського. Також нібито за те, що він кидався у беркут камінням. Уже на той момент 54-річний чоловік пережив два інсульти.

  Іван Холод, підозрюваний: «Я не вспів втекти. як би я був здоровий,- я би встиг. не допустили адвоката до мене. Мент сказав,- не положено. новий закон є і сиди мовчи». 

  Художник, режисер, будівельник, пенсіонер, стоматолог. Список так званих порушників  закону, як їх бачать слідчі, налічує 43 людини. Жоден з них судимостей не мав. Про те, що саме ці люди вчиняли злочини,  свідчать лише працівники міністерства внутрішніх справ.

  Юрій Сухов, адвокат Олександра Шкрабака: «В матеріалах справи є тільки рапорт і протокол допиту працівника міліції . але цей працівник міліції каже, що не можу стверджувати про те, що пан Шкрабак брав участь у масових заходах».

  Михайло Іллєнко, викладач підозрюваного Олександра Шкрабака: «Я бачу, що є прицільне полювання на це покоління, очевидно саме тому, що вони найнебезпечніші для влади, яка не хоче прощатися з тими старими стереотипами».

  За ґратами та у лікарнях під конвоєм залишатимуться Владислав Цілицький, Дмитро Полтавець, Сергій Гришко, Віталій Ахрамеєв, Віктор Смалій та Ігор Мисяк. Їхні справи апеляційний суд у вівторок не розглянув. З різних причин. Зокрема, - документи щодо Владислава Цілицького вже 2 тижні не можуть передати на розгляд.

  Андрій Зайцев, прокурор: «Матеріали кримінальної справи були надані. не була надана саме судова справа. суд першої інстанції за запитом апеляційного суду надає судове провадження. справа не надійшла».

  У два наступні дні Апеляційний суд Києва розгляне зміну запобіжного заходу ще низці затриманих під час подій на вулиці Грушевського.

  Дар’я Феденко, Світлана Одаренко, Дмитро Демішев та Максим Петраков, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Вечірнє засідання ВР тривало 15 хвилин [відео]
  Наступний матеріал
  Кадрові зміни у Рівненській облраді
  Теги: