5.ua

Хронологія нічних подій наступу на київський Євромайдан [відео]

  «Беркут» та внутрішні війська почали наступати на барикади Євромайдану після першої ночі. Основні сили загонів самооборони кинулись захищати укріплення на Інститутській.

  Протестуючий: «План захистити жінок, захистити дітей. Ми стоїмо на Майдані. Ми з Майдану не йдемо. Ми продовжуємо стояти на Майдані».

  Бійці МВС намагалися зруйнувати барикаду, захисники не піддавалися натиску кількох сотень спецпризначенців. З поля бою лікарі виносили і клали на землю поруч представників то однієї, то іншої сторони.

  Тим часом виконавча служба зачитала свої вимоги пікетувальникам біля ЦУМа - прибрати все з дороги та тротуарів центру столиці.

  Працівник виконавчої служби: «Це не зачистка, це заборона розміщення на цій вулиці наметів і інших, що там...барикад».

  Першою починають розбирати барикаду на розі вулиці Хмельницького. В оточенні курсантів Академії внутрішніх військ.

  Курсант ВВ: «Нам задачу поставили - мы ее исполняем. У нас как бы права выбора нет».

  Наказ зачистити Хрещатик від Європейської до Майдана ретельно виконують бійці Беркута. Вони відтіснили жителів наметового містечка до самої сцени. За спинами спецпризначенців валять шатра і вантажать на самоскиди люди в оранжевих жилетах.

  Журналіст, «5 канал»: «Скажіть, а хто ви такий?»

  Комунальник: «Я? З благоустрою».

  Бої розгортаються навпроти будівлі Федерації профспілок. Тут діють спецпризначенці, що зайшли з боку Михайлівської. Намагаються виштовхати протестувальників із зайнятої території. Дим від загашених багать у світлі гігантського екрану створює химерні декорації для поєдинку. Зі сцени закликають усіх хто чує:

  Протестуючий: «Шановні друзі, ми час від часу звертаємося до всіх, до всіх киян, хто небайдужий. Прийдіть сюди, тут все гаразд. Чим більше нас буде, тим буде нам стійкіше стояти».

  У якийсь момент стає очевидним - сил правоохоронців недостатньо, щоб знести Євромайдан. Якщо таке завдання стояло. Командир київського «Беркута» каже - Майдан чіпати не планували.

   «Убираєм проїжджу частину, освобождаєм для проїзда і всьо. Більше ні на Командир «Беркута»: Майдан, ні в профспілки ніхто нікуди не йде».

  Але в будівлі Федерації профспілок міліції не вірять і готуються до штурму. Щоб ускладнити операцію зачистки готують...олію.

  Протестуючий: «Что добрые киевляне принесли на обеды...Потому что это последний форпост. А дальше пять этажей людей».

  Цього разу більшість спецпризначенців прийшла без щитів і кийків у руках. Однак люди з розбитими головами таки все одно були.

  Протестуючий: «Беркут «б'є людей кийками...Біля барикади...Люди впали, вони почали розбивати людей кийками та ногами».

  Усі лідери опозиції - серед людей на різних фронтах наметового містечка. Ще увечері вони сподівалися - принаймні ця ніч мала минути спокійно.

  Олег Тягнибок: «Це треба напевно зовсім не мати розуму, коли в нашій державі зараз знаходяться такі високопосадовці Європи і США...і таке чинити... напевно вони всі на тій Банковій з глузду з'їхали».

  Метро ще не працює, а до Майдану почали сходитися люди, які дізналися про новий погром.

  Перший киянин: «Не спиться тому, що я не можу спати, коли моя країна в руках людей, які не люблять цю країну. Я тут живу. Я тут хочу жити».

  Другий киянин: «Мы взяли такси и быстро приехали сюда друг за другом. Люди приезжайте, не сидите дома. Потом пожалеете».

  Станції метро Хрещатик та Майдан Незалежності зранку так і не відкривають - офіційно - через проведення масових заходів. Під'їзди для авто перекрили за кілометри до площі.

  Чоловік: «Шановне товариство, я інвалід, я без ніг. Я стою на машині. Я хочу до свого народу українського проїхати на Майдан, понімаєте.  Щоб показати цій банді, що ми разом. Люди просять проїхати ось де піднятися, а вони закрили ви подивіться, що вони роблять. Навіщо злити цей народ, який уже на грані?»

  Олександр Аргат, Азад Сафаров, Ірина Герасимова, «5 канал».  

  Попередній матеріал
  Протестуючі відновлюють барикади на Майдані Незалежності [відео]
  Наступний матеріал
  Опозиція вимагає вивести спецзагони міліції з території Майдану Незалежності [відео]