5.ua

Харківські лікарі відмовляються коментувати стан співорганізатора Євромайдану Пилипця [відео]

   

  Дмитро Пилипець, співорганізатор Євромайдану в Харкові: «Напад тривав десь хвилину, до двох хвилин, за цей час вони встигли відштовхнути мене і повалити ударами на асфальт».

  Буквально кількох метрів не дійшов додому активіст із міитнгу, як на нього напали двоє озброєних ножами. Дмитро одразу вибіг на проїзну частину, щоб привернути увагу перехожих чи водіїв. Та нападники не відставали.

  Дмитро Пилипець, співорганізатор Євромайдану в Харкові: «Почали наносити удари колото-різаними предметами, ножем безпосередньо по тих ділянках, де вони могли в той час дістати. Тобто це сідниці обидві, стегна обидва і коли я закривав руками голову – тут порізи, тобто вони намагалися потрапити по шиї. Казали російською мовою, приблизний текст – «это тебе за евромайдан, остановись, а то будет хуже».

  Із дванадцятьма ножовими пораненнями Дмитро потрапив до лікарні. Але там стан постраждалого коментувати відмовляються. Журналістів спочатку запросили на брифінг головного лікаря з цієї теми, а коли преса зібралася - раптово передумали.

  Олена Ковальова, головний лікар лікарні швидкої невідкладної допомоги ім. Мещанінова: «Уважаемые товарищи, я не знаю, кто такой Пилипец, и если это один из наших больных, то не думаю, что этот больной из разряда крайне тяжелых. Всего доброго».

  Сам постраждалий уже встиг поспілкуватися з правоохоронцями та написати заяву. У міліції запевняють: справу вже почали активно розслідувати.

  Володимир Ковригін, начальник Київського РВ ГУ МВСУ в Харківській області: «На сегодняшний день проводится работа по установлению свидетелей и очевидцев данного преступления, лиц, причастных к его совершению, проводятся следственные действия, а также оперативные действия по установлению преступников».

  Дмитро Пилипцеь підозрює, напад на нього скоїли ті ж люди, які протягом останніх тижнів вчинили ще кілька злочинів: украли в євромайданівців генератор, спалили два автомобілі та зіпсували фарбою фасад їхнього офісу. В усіх цих нападах активісти винуватять міську та обласну влади та спецслужбу. Та міський голова Харкова такі звинувачення відкидає. У властивій йому формі.

  Геннадій Кернес, міський голова Харкова: «Вы говорите о Пилипце – скажите пожалуйта, а не работает ли Пилипец у вас патологоанатомом в морге? И почему вы считаете, что это нападение совершено властью? Или вы считаете, что власть не понимает и не дает оценки, что любая провокация будет направлена против власти? Или вы считаете здесь всех глупцами? Почему вы считаете, что вы сами не нанесли Пилипцу эти звините ковыристые ранения в задницу, если так по-русски сказать. Ни одного нет другого телесного повреждения, и вместо того, чтобы своим здоровцем заниматься, все фотографируется и выкладывается в интернете».

  Тим часом решта активістів Євромайдану вже готуються підвищувати заходи особистої безпеки.

  Іван Варченко, активіст харківського Євромайдану: «Ми будемо звертатися до наших активістів з тим, щоб вони уважніше ставилися до пересування містом, оскільки місто стало кримінальним, Харків може хвалитися зараз, що за криміналізацією місто справді перше в Україні».

  Однодумці пораненого майданівця кажуть: на лікарняному ліжку він проведе не менше трьох тижнів. А сам Дмитро Пилипець запевняє: одразу після одужання повернеться до активної громадської діяльності.

  Світлана Сірик, В’ячеслав Кузьменко, Харків, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Звіряче побиття Тетяни Чорновол. Розвиток подій [відео]
  Наступний матеріал
  У Києві поховали чоловіка побитого беркутівцями [відео]
  Теги: