5.ua

Друга ніч заворушень у середмісті Києва [відео]

  Початок третьої ранку. У наступ пішов "Беркут". В активістів полетіли коктейлі молотова та шумові гранати.  

  За годину запеклих боїв силовикам вдалося на кілька метрів відтіснити протестувальників, розібрати барикади та рознести катапульту. З відповіддю активісти не забарилися. Атаку відбили -  та повернули «Беркут» на початкові позиції.

  Тим часом у середмісті кучкуються молодики спортивної статури. Контрактова площа, Золоті Ворота та вулиця Богдана Хмельницького - підозрілих осіб бачать то тут то там. Люди кажуть - збираються вони не просто так. Підозрюють, що молодики зорганізовані на допомогу силовикам - будуть після штурму відловлювати та лупцювати поодиноких активістів. А також влаштовувати погроми та палити автомобілі.

  Нейтралізувати так званих «тітушок» з головної площі столиці вирушили загони самооборони. Із собою мають металеві палиці та щити. Мітингувальки наголошують, провокацій -  не допустять.

  Свій нічний рейд влаштували і автомайданцівці. Колонни чотирьохколісних рушили Києвом. До них долучалися і проїжджаючі автівки. Невдовзі автомайданівці запримітили групу молодиків характерної зовнішності. В руках вони мали кийки. Побачивши активістів спробували сховатися в одному з супермаркетів на Подолі. Втім, не вдалося - активісти схопили їх і привезли у Будинок профспілок. Там після нетривалого спілкування з пікетувальниками, молодики зізналися - на вулиці вийшли за гроші. 

  Протестуючий: «Ось дали такі вещі. Якщо будемо відступати - кидати щоб. Їхала машина, вийшов чоловік і почав брати оці приколи для відбивних і роздавати нам».

  На самому ж Євромайдані ніч минула спокійно. Втім активісти пильність не втрачають. Кажуть до можливих провокацій готові. Тому регулярно відпрацьовують техніку оборони.

  Анна Грішина, Азад Сафаров та Олександр Аргат, «5 канал». 

       

  Попередній матеріал
  Київрада порахувала збитки від акцій у Маріїнському парку та на Євромайдані [відео]
  Наступний матеріал
  Затриманих уночі «тітушок» відпустили провівши «Ходою ганьби» [відео]