5.ua

Апеляційний суд відпустив з-під арешту ще двох активістів Євромайдану [відео]

   

  Зламані пальці, струс мозку, закривавлене око - результат поїздки Остащенка до Києва 1 грудня. Згадує, - о 14:00 подивився, що біля адміністрації президента почались сутички мітингувальників із спецпризначенцями, і одразу ж вирушив туди. А вже близько п'ятої вечора його побили та затримали, як організатора заворушень.

  Микола Кушняренко, захисник Олександра Остащенка: «Він в стороні був і спостерігав, і після цього коли побігли «беркутівці» вони його просто побили і били так...15 людей його били».

  Поїде додому на Львівщину й Олег Матяш. Йому змінили запобіжний захід на домашній арешт. Олега підозрюють у тому, що 24 листопада біля Кабінету міністрів він побив 4-х спецпризначенців.

  Олег Матяш, підозрюваний: «Я не бив нікого і не мав намірів для насильства, як це мені хочуть вручити. і зробити мене злочинцем. Я патріот своєї держави і чітко розумію і сам приїхав на Майдан відстояти свою честь і інтереси нашої держави і всіх людей».

  Пом'якшити вирок затриманим після подій на банковій 1 грудня: Олександру Остащенку, Віктору Радченку та у результаті сутичок біля кабміну 24 листопада: Олегу Матяшу та Віталію Благодарному, виявила бажання прокуратура. Хоча у суді попередньої інстанції прокурори наполягали, - ці люди небезпечні. Причину зміни думки правоохоронців родичі та захисники активістів підозрюють.

  Марина Остащенко, дружина Олександра Остащенка: «За чиїмось наказом я так думаю, так само як і минулого разу за чиїмось наказом він був взятий під варту».

  Юрій Мартиненко, захисник Олега Матяша: «Три дні поспіль суди демонструють свою незалежність всіх випускають після того як президент сказав, що треба випустити. Це маленька перемога майдану. Прояв доброти нашого президента, він 2 рази там був і знає, як там недобре, тому він поспівчував хлопцям і зробив добрий крок. По понятіям це нормально».

  У прокуратурі переконують, - це їх власна ініціатива.

  Яна Соболевська, речниця прокуратури м. Києва: «Подивились на те, як іде слідство, як здобуті докази, і виключно, спираючись на те, що було здобуто яка інформація у ході розслідування прокуратура прийняла таку позицію».

  Пом’якшення вимагатиме прокурор і завтра - для журналіста Валерія Гарагуца.

  Дар’я Феденко та Юрій Усік, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  З Івано-Франківська міліціонерів до столиці не відправляли
  Наступний матеріал
  Повторні вибори до ВР мають відбутися цієї неділі
  Теги: