5.ua

Апеляційний суд переніс засідання у справі затриманих активістів Євромайдану [відео]

   Так завершився перший день розгляду справи активіста Євромайдану, свободівця Романа Біленького. Прокурор заперечив аби, затриманого за хуліганські дії біля Кабміну 24 листопада, доправили до суду. Запропонував забезпечити відеозв'язок із СІЗО. Мати затриманого та народні депутати - проти.

  Людмила Біленька, мати Романа Біленького: «Я хотіла спитати прокурора, чому не привезли до суду мою дитину. Я зранку чекала під судом, змерзла. Я думала, що ця влада організує апеляційний суд так, як нам було про це повідомлено».

  Штовханину у суді свободівці називають реакцію на неправомірні дії прокурора. Останній ситуацію воліє не коментувати. Після події - під прикриттям спецпідрозділу «Грифон» - залишає суд. Офіційно у прокуратурі заявили про побиття співробітника.

  Андрій Мохник, народний депутат, ВО «Свобода»: «Тут від Лук`янівського СІЗО 15 хвилин, але внаслідок таких злочинних дій прокурора, Роман Біленький, в якого одна нирка ще три дні буде в СІЗО».

  Журналіст, «5 канал»: «Ви хапали прокурора за руку, за плече нащо?»

  Андрій Мохник, народний депутат, ВО «Свобода»: «Я хапав щоб розвернути його до матері,  щоб він відповідав на пряме питання - за що він катує її дитину».

  Не доправили до суду й ще одного підозрюваного у штурмі кабміну. Олег Матяш, - інвалід 3-ї групи, згідно до матеріалів слідства, 4 рази вдарив ґУмовим кийком працівника Беркуту. Натомість сам постраждалий заявив - тілесних ушкоджень не отримував і до лікарів не звертався.

  Юрій Мартиненко, захисник Олега Матяша: «На моє запитання. чи будете ви звертатись про відшкодування моральної фізичної шкоди він сказав. ніякої шкоди не завдано. але не дивлячись на це суд обрав самий найтяжчий запобіжний захід - 2 місяці тримання під вартою».

  Оскаржують запобіжний захід і родичі журналіста з Дніпропетровська. Валерія Гарагуца звинуватили в організації заворушень біля Адміністрації президента 1 грудня. Чоловік там був, але як фотограф, кажуть друзі та знайомі. Колеги, правозахисники, активісти Євромайдану прийшли підтримати Гарагуца. Але його з невідомих для суду причин не доставили до зали і не забезпечили з ним відеозв'язок. Колеги фотографа побоюються, - суд затягують аби зійшли побої, які чоловік отримав підчас затримання. 

  Тетяна Мазур, виконавчий директор «Amnesty International» в Україні: «Мали дуже великі сподівання, що апеляційний суд прислухається до здорового глузду, норм чинного законодавства. міжнародних правозахисних стандартів. але нажаль як ви чули перенесли».

  Тетяна Котюжинська, президент асоціації медіа-юристів України: «Ми це розцінюємо як те, що зараз йдуть якісь торги і ці люди лишаються заручниками. Він написав заяву про порушення кримінальної справи через те, що йому перешкоджали здійснювати професійну діяльність. Ми не бачимо якогось швидкого розслідування по його заяві. Натомість ми бачимо якесь надто швидке звинувачення».

  Чи пом'якшувати запобіжний захід затриманим після сутичок біля адміністрації президента та Кабміну, апеляційний суд вирішуватиме у четвер і п'ятницю. У середу ж Апеляційний суд розглядатиме ще чотири скарги - на арешт інших активістів.

  Дар’я Феденко, Валерій Савицький, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Кравчук запропонував підписати політичну частину Угоди про асоціацію з ЄС [відео]
  Наступний матеріал
  На Майдані Незалежності очікують на виступ лідерів опозиції [відео]