5.ua

Апеляційний суд Києва звільнив 12 із 15 мітингувальників [відео]

  Апеляційний суд Києва звільнив ще трьох активістів. Таким чином, на волі вже 12 із 15 мітингувальників, яких раніше затримали через сутички 24 листопада та 1 грудня у центрі столиці. Іще троє залишаються під вартою. І усі 15-ро чекають початку розгляду судами їхніх справ.

  Сотні людей біля апеляційного суду зустрічають дніпропетровського журналіста Валерія Гарагуца. Його відпустили під особисте зобов'язання на час слідства. Чоловіка підозрюють у тому, що 1 грудня він організував масові заворушення під адміністрацією президента. Його адвокат каже,- Гарагуц до штурму нікого не підбурював. А підчас затримання зазнав тяжких травм.

  Оксана Томчук, адвокат Валерія Гарагуца: «У нього була черепно-мозкова травма і побиття. за його свідченнями це були співробітники правоохороних органів».

  Удома найближчим часом змушені будуть перебувати ще двоє євроактивістів. Роман Біленький,- підозрюваний в опорі правоохоронцям біля кабінету міністрів 24 листопада. Та Єгор Превір, який за версією слідства відбивався від спецпризначенців 1 грудня біля адміністрації президента. Останній змушений нині інтенсивно лікуватись,- має контузію ока.

  Єгор Превір, підозрюваний: «У мене лікувальний захід має підтримуватись. не читати не писати місяць, кожні три години приймати ліки-краплі в очі. Я нікого не бив - всі свідчення проти мене сфальсифіковані».

  Роман Біленький, підозрюваний: «Мене звинувачують в опорі працівникам міліції. Начебто я комусь приснув в очі газом – це все є повною нісенітницею. Я вважаю, що все це репресії щодо активістів Євромайдану».

  У прокуратурі пом'якшення запобіжного заходу підтримали майже для усіх підозрюваних. А от Єгора Превіра просили лишити під вартою, мовляв, знайшли в нього під час обшуку небезпечні речі. Але суд на це уваги не звернув.

  Яна Соболевська, речниця прокуратури м. Києва: «Він з собою мав пневматичну зброю. гумовий кийок, дерев’яні кийки, маску з прорізями, інші облаштунки. Цей чоловік йшов на громадській захист не з мирними цілями».

  Чи є злочинцями євроактивісти, визначатимуть суди вже незабаром. Туди як і до апеляційної Феміди обіцяють приходити небайдужі, аби підтримати обвинувачених.

  Валерій Гарагуц, підозрюваний: «Я за 12 днів навчився нічого не казати без адвоката. Це шутка така, я дуже вдячний за підтримку, я цю підтримку відчував. Ми всі відчували».

  Дар’я Феденко та Юрій Усик, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Янукович закликає українців припинити протистояння
  Наступний матеріал
  У Євпаторії скоєно напад на інформ-ресурс, який транслював Євромайдан в Інтернеті