Чернігів вибори(205 округ) 5.ua

Представника ОПОРИ видалили з дільниці в Чернігові

  Представниця ОПОРИ на виборчій дільниці №741033 (вул. 1-го травня, 173) зафіксувала ряд порушень виборчого законодавства, через що комісія прийняла рішення позбавити її права перебування у приміщенні для голосування. 

  Про це повідомляється на сайті Громадянської мережі ОПОРА.

  Оголошена причина для видалення – журналістка офіційного видання ОПОРИ перешкоджає руху виборцям до кабінок для голосування. Насправді ж члени комісії вчинили ряд неправомірних дій, на що дівчина звертала увагу. Спершу у приміщенні для голосування з’явився невідомий чоловік (як потім вдалося з’ясувати – це був адвокат Стовповий Сергій Григорович) та ще дві особи, які його супроводжували. Після короткої розмови з головою комісії, невідомий переда одному зі спостерігачів конверт. Інший конверт від Стовпового отримала член комісії. Обидві пані відмовилися давати будь-які пояснення та показувати вміст конвертів.

  Представниця ОПОРИ усі дії сторонніх осіб фіксувала на камеру. На прохання показати посвідчення особи, Стовповий показав адвокатське посвідчення та агресивно представився довіреною особою кандидата Дмитра Саволюка. Сфотографувати посвідчення спостерігачам адвокат не дозволив.

  Згодом Стовповий знову прийшов на дільницю і почав наполягати, щоб комісія видалила представницю ОПОРИ з дільниці та склала акти про порушення й прийняла відповідну постанову. Члени комісії відмовилися це робити, однак адвокат почав наполягати й погрожувати. У результаті комісія прийняла неправомірне рішення про позбавлення права перебування у приміщенні для голосування. Комісія склала відповідний акт, проте для ознайомлення його надано не було. Постанови про видалення члени комісії не приймали, не було і відповідного голосування за таке рішення.

  Крім того, намагання видалити журналіста офіційного видання ОПОРИ з дільниці також було зафіксоване на ВД №741053. Там, Стовповий заявив про несправжність редакційного посвідчення про що склав відповідний акт в трьох примірниках, які забрав з собою. Оскільки законодавчо аргументованих причин для позбавлення представника ОПОРИ права перебувати на дільниці немає, хлопець продовжує відслідковувати процес голосування.

  Нагадаємо, координатор громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська переконана, що фальшиві посвідчення ЗМІ, які з'явилися на виборчих дільницях, покликані видалити представників організації із приміщень для голосування.

   

  Попередній матеріал
  Явка на дільницях у Чернігові зросла майже до 30% - ОВК
  Наступний матеріал
  Концерт Тіматі в Одесі скасували – помічниця Саакашвілі
  Теги: