5.ua

Політтехнолог про вибори в Чернігові: розвіялася ілюзія того, що ми живемо у принципово іншій країні

Нових політичних технологій під час виборів у 205 окрузі не застосували.

Про це в ефірі "5 каналу" заявив політтехнолог і директор компанії Berta Communications Тарас Березовець.

"Сьогодні ми розуміємо, що розвіялася ілюзія того, що ми живемо у принципово іншій країні. Що ми забули про підкуп й фальсифікації, які були на місцевих виборах 2010 року", - сказав він.

Водночас він наголосив, що громадське суспільство має час зрозуміти те, що все рівно існують методи протидії подібним ситуаціям. З його слів, вони полягають в максимальній публічності того, що відбувається.

"Повірте мені, якою б поганою не здавалася ситуація в 205 окрузі, але якби там не сиділи ОПОРА, журналісти й інші структури, то масштаб фальсифікацій і нахабності був би набагато більший. Я все таки сподіваюся, що буде стриманий сценарій, принаймні масових акцій насилля, бійок між цими так званими "журналістами", які заїхали по фальшивих посвідченнях, не буде", - сказав Березовець.

При цьому він зазначив, що нових виборчих технологій у Чернігові не застосували. З його слів, їхній набір був мінімальний – гроші, гречка, підробленні печатки. "Що сьогодні буде? Буде так званий випуск подвійних протоколів з подвійними печатками. тобто одні, які будуть видаватися на руки спостерігачам, а інші – які будуть друкуватися з тими самими печатками, підписами аналогічними, і там будуть цифри з розбіжностями в сотні голосів. Тобто це буде приблизно ті самі скандали. Будуть якісь намагання зупинити якісь машини по дорозі до УВК. Хтось везе протоколи, їх блокують, потім кажуть, що у вас надірвані мішки. Що завгодно. Реально нічого нового не буде".

Як раніше повідомляв 5.ua, станом на 20 год явка на дільницях у Чернігові склала 35%.

Попередній матеріал
Станом на 20:00 явка на дільницях у Чернігові склала 35% - ОВК
Наступний матеріал
ЦВК опрацювала 53% протоколів: лідирує Березенко