За новим законом за купівлю голосів каратимуть і кандидатів, і виборців

  Згідно з новим законом, відтепер якщо людина взяла продуктовий пайок або іншу безплатну послугу від кандидата, їй світить штраф до 5 тисяч гривень або позбавлення волі до двох років. У міліції вже порушили понад 70 таких справ.


  Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко уточнив: "Уже возбуждено 178 криминальных проваджень, связанных с нарушениями на выборах, из них 71 – за подкуп. Занимались раздачей денег, раздачей продуктов, продажей кастрюль со скидкой, раздачей тортиков".

  Чого тільки не вигадують кандидати, щоб уникнути відповідальності – розповідають спостерігачі з громадянської мережі "Опора". Зокрема - концерти, безплатні медичні послуги та навіть прибирання двору.

  Продав голос – сплатиш штраф до п'яти тисяч гривень або сядеш за ґрати. Згідно з новими змінами до кримінального кодексу, виборці нестимуть пряму відповідальність за продаж свого голосу.

  Координатор ГМ "Опора" Ольга Айвазовська каже: "Навіть якщо ви взяли і не проголосували за цього кандидата – ви все одно є співучасником кримінального злочину тяжкої категорії. Ці відносини підкупу є двосторонніми. Якби не було виборців, які готові продавати свій голос – ми б не мали проблеми корупційних депутатів в ВР України".

  Подекуди ласі до "подарунків" виборці самі перешкоджають спостерігачам зафіксувати підкуп, як це уже було із продуктовими пайками від одного з нинішніх депутатів-регіоналів.

  Попередній матеріал
  Завтра ОБСЄ прийме рішення про розширення місії в Україні - Росія буде проти
  Наступний матеріал
  Президент підписав закон, за яким Януковича можна буде судити заочно