За кордоном можуть проголосувати до півмільйона українців - МЗС

  Тисячі українців обирають новий парламент за кордоном. Деякі з дільниць уже давно зачинилися, деякі - щойно почали роботу. І хоча явку на цих виборах не прогнозують високу - у МЗС очікують не більше 10% - для багатьох таки доїхати і проголосувати є справою честі.


  Майже півмільйона українців – у виборчих списках, підготовлених для голосування за кордоном, повідомляє МЗС.

  Першими почали голосувати наші співгромадяни в Австралії, а останніми – в Сан-Франциско, де голосування завершиться завтра 27 жовтня о 5 ранку за київським часом.

  Усього дільниць – 112, розташовані вони у семи десятках країн світу. Найбільше виборців зареєстрували у Молодові – близько 50 тисяч. Найменше – у Косово: чотири десятки. Це українські вояки з миротворчого контингенту. Ще 2,5 сотні військових проголосували у Демократичній республіці Конго, там для бійців облаштували дві дільниці.

  Не змогли проголосувати дві сотні українських вояків у Ліберії. Через спалах Еболи у цій країні Міноборони вирішило не наражати військових на небезпеку. Ті ж армійці, що лікуються чи тренуються за кордоном, змогли прийти до звичайних дільниць при амбасадах.

  Чому українці обирають парламент достроково – нагадує фотовиставка, влаштована діаспорою у Мілані. Це світлини, зроблені в Києві в розпал протистояння на Майдані. Кожен, хто йде на дільницю, хоче чи ні, бачить ці знімки. Такі нагадування для багатьох зайві. Чимало українців, що живуть в Італії, пильно стежать за подіями на Батьківщині:

  На позитивні зміни сподіваються й ті українці, що прийшли на дільниці у Франції, Іспанії, Сполучених Штатах, на Кіпрі, в Німеччині. І навіть у Росії – сподівання українців ті самі:

  Дільниці на території Федерації відкрилися не лише у Москві, а й Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону, Нижньому Новгороді, Єкатеринбурзі та Новосибірську. Усюди вибори відбулися без порушень – повідомили в ОБСЄ.

  Попередній матеріал
  У пунктах пропуску зросла кількість громадян, які перетинають державний кордон - ДПСУ
  Наступний матеріал
  СБУ викрила групу зловмисників, які підробляли документи для отримання "шенгенських" віз