В УГКЦ видали інструкцію про поведінку священиків під час виборів

  Сесія Cиноду єпископів УГКЦ  затвердила "Інструкцію про поведінку священнослужителів під час політичних виборчих кампаній".

  Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України.

  Як зазначають автори документу, створити Інструкцію їх спонукали випадки зловживання духовенства у виборчій парламентській кампанії 2012 року.

  "Сигнали, що надходили від вірних УГКЦ та інших громадян, публікації в ЗМІ та власні спостереження спонукали владик видати цей окремий документ для впорядкування питання відношення священнослужителів до суспільно-політичних процесів, зокрема в контексті виборчих перегонів", - пояснюють автори.

  "Інтрукція про поведінку…" складається із двох частин та кількох розділів. У документі, зокрема, священнослужителю категорично забороняється перебувати у якійсь політичній партії, розповсюджувати в храмі чи на церковному подвір’ї агітаційних матеріалів кандидатів чи партій і політичних блоків, агітувати за когось, а також відкрито виявляти свої політичні симпатії у приватних розмовах з вірянами.

  Інструкція не вичерпує всіх можливих обставин чи ситуацій, які трапляються в контексті виборчих перегонів. Вона лише подає загальні норми та описує найбільш поширені випадки, подаючи правила поведінки духовенства в них.

  Як зазначають в УГКЦ, її завдання полягає в тому, щоб надати священнослужителям роз’яснення про місце і роль Церкви та її служителів у політичних і суспільних процесах у світлі соціальної доктрини Католицької Церкви, а також запропонувати конкретні душпастирські вказівки щодо поведінки священнослужителів під час виборчих кампаній різного рівня.

  "Метою Інструкції є, з одного боку, забезпечити безперешкодну реалізацію Церквою своєї спасенної місії у світі, а з іншого – не допускати втягування Церкви у виборчі процеси та зловживання її авторитету для корисливих цілей окремих кандидатів чи політичних сил у ході виборчих кампаній", - наголошується у документі.

  Попередній матеріал
  Казахстан шукає нові шляхи експорту нафти в обхід Росії
  Наступний матеріал
  Будівлю СБУ в Луганську покинули вже 56 беззбройних осіб