Фото liga.net

У вересні лідером з "джинси" у друкованих ЗМІ стала "Батьківщина" - ІМІ

  У вересні лідером з розміщення "джинси" у всеукраїнських друкованих виданнях стала партія "Батьківщина", а в інтернет-видання — партія "Заступ".


  Такими є результати моніторингу ЗМІ на наявність публікацій з ознаками прихованої політичної реклами, який проводить Інститут масової інформації.

  Так, у друкованих виданнях третина (29%) від усієї політичної стосувалися партії "Батьківщина", де головним спікером традиційно є Юлія Тимошенко, а головними темами було включення до виборчого списку льотчиці Надії Савченко та підтримка партією вступу до НАТО.

  Не надто відстала партія Сергія Тігіпка "Сильна Україна" — 26%, основним меседжом якої було те, що ця партія — єдина опозиційна сила, яка має шанси пройти до парламенту, а також критика нинішньої влади, зокрема законів про особливий статус деяких районів Донбасу.

  "Опозиційний блок" зайняв третю позицію у рейтингу джинсовиків у друкованих виданнях — 20%. Ця політична сила у своїй джинсі постійно називає себе "партією миру".

  Загалом за вересень у чотирьох друкованих виданнях, які потрапляють під моніторинг ("Комсомольская правда в Украине", "Факты", "Корреспондент", "Газета по-українськи", "Сегодня" і "Український тиждень") експерти ІМІ виявили 93 матеріали з ознаками політичного замовлення.

  Як повідомляється, інша ситуація - в інтернет-виданнях, де "джинсовиком"-лідером є партія "Заступ" (31%), а також "Батьківщина" (21%) та Комуністична партія України (17%).

  Загалом за тиждень моніторингу (15-21 веерсня) в чотирьох інтернет-виданнях (Лига.net, Обозреватель, УНІАН і LB.ua ) експерти ІМІ виявили 45 замовних матеріалів, з яких 33 мали політичне спрямування.

  Проект з моніторингу "джинси" та неналежного маркування проводить Інститут масової інформації у шести загальнонаціональних друкованих виданнях ("Комсомольская правда в Украине", "Факты", "Корреспондент", "Газета по-українськи", "Сегодня" і "Український тиждень") та чотирьох інтернет–виданнях (Лига.net, Обозреватель, УНІАН і LB.ua). Проект реалізується за підтримки Інтерньюз Нетворк.


  Попередній матеріал
  Підсумок дня у зоні АТО - штурмів поменшало, але обстріли тривають
  Наступний матеріал
  На Покрови Тарас Чубай і Kozak System презентують проект "Наші партизани. Пісні самонаведення"