ЦВК: Президентські вибори відбудуться за будь-яких умов

  Президентські вибори відбудуться 25 травня, а їх результати будуть легітимними юридично. У цьому, як повідомили в ЦВК, впевнений голова Центрвиборчкому України Михайло Охендовський.

  Охендовський вважає, що незважаючи на непросту ситуацію на Сході України, зриву виборів не буде. Тому що навіть якщо волевиявлення відбудеться на одній єдиній дільниці, результати будуть визнані.

  "Ситуація на Сході не поставить, ні в якому разі, вибори під сумнів юридично. Закон про вибори президента написаний таким чином, що якщо навіть одна дільниця проголосує, то цей результат і буде результатом виборів президента", - запевнив Охендовський.

  Проте складнощів в організації виборчого процесу насправді є чимало. Органи ведення реєстру виборців подекуди виявилися в захоплених терористами приміщеннях. Відповідно, Центрвиборчком змушений був заблокувати доступ до бази даних реєстру виборців 6 відділів на Донеччині.

  Не всі окружні комісії почали роботу. У Слов'янську і Єнакієвому, зокрема, вони й досі не діють.

  Також є проблема з членами виборчкомів. Кандидати в президенти делегували, відповідно до закону, в комісії своїх людей. Але їхати на небезпечну Донеччину або Луганщину деякі просто відмовляються.

  Додамо, Центральна виборча комісія вже зареєструвала 200 незалежних спостерігачів від міжнародних організацій та іноземних держав на виборах президента України.

  Зазначимо, чотирнадцять кандидатів у президенти України дали згоду взяти участь у першому незалежному проекті "Національні дебати", що виходитиме в прямому ефірі на "Першому національному".

  Попередній матеріал
  МВФ рекомендував виділити Україні $17 млрд
  Наступний матеріал
  Донецькі голови міст та районів підтримали ідею референдуму у області 25 травня