5.ua

СБУ впровадила нову модель захисту інформаційних систем Центрвиборчкому

  Служба безпеки України протягом підготовки до виборів Президента України та безпосередньо у день голосування 25 травня ц.р. реалізувала надзвичайно складні комплексні заходи для забезпечення надійного функціонування телекомунікаційної системи і офіційного сайту Центральної виборчої комісії, координації доставки бюлетенів до ОВК та ДВК у Донецькій і Луганській областях, а також недопущення несанкціонованого втручання у хід відображення інформаційними системами ЦВК підрахунків голосів виборців.
  Про це повідомляє прес-центр Служби 27 травня.

  Зокрема, зазначається, що з метою своєчасного надходження та достовірного висвітлення даних про перебіг виборчого процесу, спільно з Держспецзв’язком України впроваджено нову модель протидії загрозам безперебійному функціонуванню інформаційних систем ЦВК. Одним з елементів цієї моделі є забезпечення десятикратного резервування каналів зв’язку для інформаційних систем ЦВК.

  "Фахівці СБ України виявили і зупинили значну кількість хакерських атак на офіційний веб-сайт ЦВК та систему "Вибори". Атаки на сервер ЦВК здійснювались безперервно зі змінною динамікою потужності, однак успіхів не досягли. Аналіз інформації свідчить, що переважна кількість атак генерувалася з території Російської Федерації з використанням бот-мереж", - підкреслено у повідомленні СБУ

  Також повідомляється, що у Києві в рамках кримінального провадження затримано організовану хакерську групу, яка здійснювала підготовку до виведення з ладу інформаційних ресурсів ЦВК та мала на меті поставити під сумнів результати голосування. Здійснюються першочергові процесуальні дії з документування протиправної діяльності.

  Крім того, у Вінниці виявлено і заблоковано роботу уражених вірусами двох серверів, які орендувались громадянином Російської Федерації та звідки згенерували потужну DDOS-атаку на інформаційні ресурси ЦВК (потужністю понад 200 000 пакетів в секунду). За даним фактом зареєстровано кримінальне провадження.

  Не допущено реалізації намірів перевантаження ліній зв’язку шляхом безперервного автодозвону на стаціонарні телефони виборчих округів Тернопільської, Житомирської, Полтавської та Волинської областей. Також спеціалістами Служби виявлено та не допущено спробу перенаправлення електронних протоколів результатів голосування на одному з ОВК Дніпропетровської області на сторонню IP-адресу.

  "Зловмисники намагались шляхом заздалегідь впровадженого програмного забезпечення підробити результати голосування у вказаному регіоні і таким чином скомпрометувати загальні результати виборів Президента України. Вжитими заходами загрозу було локалізовано. За даним фактом зареєстровано кримінальне провадження", - повідомили у СБУ.
  Попередній матеріал
  У Івано-Франківську невідомі підпалили автівку координатора люстрації в області
  Наступний матеріал
  Wall Street Journal: вибори в Україні усунули причини відмовити їй у наданні летальної військової допомоги