Рух "Чесно" закликає кандидатів у президенти розкрити джерела фінансування

  Звідки кандидати беруть мільйонні застави і скільки витрачають на вибори: рух "Чесно" розіслав учасникам президентських перегонів звернення з проханням публічно прозвітувати про фінансування своїх кампаній.

  Активісти хочуть знати, хто і скільки грошей дав кандидату на внесення 2,5 мільйонів застави. Також – загальний розмір виборчого фонду та скільки у ньому власних коштів кандидата. А головне – на що ці гроші витрачаються. За нинішнім законодавством, фінансові звіти подаються до ЦВК, але не оприлюднюються для виборців. Відтак, ініціатива "Чесний кандидат" закликає усіх претендентів на президентську посаду надати проміжні звіти до 15 травня, щоб вони були доступні до дня голосування. До 10 червня активісти планують зібрати остаточну інформацію за підсумками першого туру, а до першого липня – за підсумками другого туру виборів. Цього разу кандидати самі вирішуватимуть, відкривати виборцям свої фінанси чи ні, в майбутньому активісти домагатимуться відповідних змін до законодавства.

  Учасниця руху "Чесно" Світлана Заліщук каже: нинішнє виборче законодавство України є одним з найгіршим в Європі саме в частині фінансової прозорості, але активісти вимагатимуть цієї прозорості від самих кандидатів за конкретними критеріями, аби на практиці отримати певний поступ в цьому питанні.

  Таку позицію підтримують і у Інституті медіа права. Директор установи Тарас Шевченко вважає, що виборці повинні знати, звідки беруться кошти, куди вони йдуть і розуміти хто фінансує кандидатів, і знати, що ті люди, які дають гроші – потім не будуть вимагати щось взамін.

  Попередній матеріал
  Харків’ян намагаються відволікти від політики виставкою тюльпанів
  Наступний матеріал
  Уряд витратить на Чорнобильську АЕС у цьому році 745 млн.грн.