Прокуратура не зафіксувала значних порушень на цих виборах

  Вибори Президента України, які сьогодні відбулись, це найбільш демократичні вибори у новітній історії України, заявив начальник головного управління Генпрокуратури Микола Гошовський на брифінгу в Будинку Уряду 25 травня.


  За його словами, до органів прокуратури України за два місяці виборчої кампанії надійшло 47 звернень від суб’єктів виборчого процесу, у яких були оскаржені різного роду дії, починаючи від формування дільничних виборчих комісій, невнесення в списки і так далі.

  "Для прикладу: у 2010 році таких скарг було 839, або у 18 разів більше", - зазначив Микола Гошовський.

  В 11 регіонах України звернення і скарги до органів прокуратури з приводу порушення виборчого законодавства не надходили взагалі. У 9 регіонах держави кримінальні правопорушення за статтями Кримінального кодексу 157 і 159, які є суто виборчими статтями, не реєструвалися.

  "Вперше за новітню історію виборчих процесів України до органів прокуратури не надходили скарги на застосування адмінресурсу", - заявив начальник головного управління Генпрокуратури.

  Він також поінформував, що зараз зареєстровано 112 кримінальних правопорушень, з яких ¾ - це кримінальні правопорушення, пов’язані із діями терористів у Луганській і Донецькій областях. Всього було зареєстровано 78 кримінальних правопорушень, які стосуються безпосередньо виборчого законодавства.
  Попередній матеріал
  Киянам дозволять голосувати і після 20.00
  Наступний матеріал
  ОБСЄ визнає легітимність українських виборів