Парламент посилив покарання за підкуп виборців

  Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян.


  За це проголосували 233 депутати, пише "Інтерфакс-Україна".

  Документ передбачає "посилення санкцій за окремі правопорушення, перш за все, вчинені за змовою з членом виборчої комісій (комісії з референдуму) і групою осіб".

  Відповідно до пояснювальної записки, це дозволить здійснювати оперативно-розшукові заходи в кримінальних провадженнях по кваліфікованим складам кримінальних правопорушень проти виборчих прав громадян.

  Так, внесення до Кримінального кодексу зміни передбачають, що перешкоджання здійснення виборчого права і права брати участь у референдумі, роботі виборчкому передбачає обмеження або позбавлення волі на строк від 3 років.

  Умисне надання органу ведення Держреєстру виборців неправдивої інформації про виборців, несанкціоновані дії з інформацією, яка міститься в базі даних Держреєстру, карається позбавленням волі від 2 до 4 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю від 1 до 3 років.

  Підробка, незаконне виготовлення, використання чи зберігання незаконно виготовлених виборчих документів караються позбавленням волі від 3 до 7 років.

  Підкуп виборців чи учасників референдуму, а також реалізація права голосу більше одного разу каратиметься штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами або обмеженням волі на строк до 2 років.
  Попередній матеріал
  Лавров: Путін в Мілані роз‘яснить Євросоюзу свою політику щодо України
  Наступний матеріал
  В Україну йдуть дощі