5.ua

Місія ОБСЄ зі спостереження за виборами почала роботу в Україні

  Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ офіційно відкрило місію зі спостереженням за достроковими президентськими виборами в Україні.

  19 березня до Києва прибули 18 спостерігачів, а наступного тижня прибудуть ще 100 фахівців, які працюватимуть на території всієї України, передає "Радіо Свобода".

  Окрім того, як повідомила голова спостережної місії Тана де Зулуета, в день виборів – 25 травня, до України прибудуть ще 900 спостерігачів від ОБСЄ.

  Тана де Зулуета, голова місії ОБСЄ зі спостереження за виборами Президента України: "Це десяті вибори в Україні, на яких працюватиме наша місія. Вісімнадцять експертів ОБСЄ, а це основна команда, уже в Україні - і ми беремось до роботи.  Головне завдання - оцінити вибори з точки зору дотримання демократичних принципів і національного законодавства. Ми будуємо плани і шукаємо можливості, аби наші спостерігачі були присутні у всіх без винятку регіонах України".

  Міжнародні спостерігачі мають намір працювати у всіх українських регіонах, в тому числі і в Криму.

  Як повідомляється, у разі проведення другого туру президентських виборів, довготривала місія спостереження від ОБСЄ працюватиме до того часу, поки Центрвиборчком оголосить ім’я президента України.

  Напередодні Місія ОБСЄ відвідала Луганщину, щоб вивчити ситуацію в області. Європейські спостерігачі зустрілись з Головою Луганської облдержадміністрації Михайлом Болотських та головою Луганської обласної ради Валерієм Голенко.

  13 березня спостерігачі Організації безпеки і співробітництва в Європі вже відвідували Донецьк. Це місто було першим населеним пунктом Східної України, який відвідала місія ОБСЄ.

  Фото: obozrevatel.com

  Попередній матеріал
  Журналістів НТВ не пустили на територію України
  Наступний матеріал
  Прикордонники не пустили в Україну озброєного росіянина