5.ua

Майже 112 тисяч громадян приймуть участь у виборах перебуваючи у в'язницях

  У позачергових виборах Президента України в підпорядкованих установах Державної пенітенціарної служби України візьме участь 111896 осіб (97978 засуджених та 13918 узятих під варту). Про це 23 травня повідомила прес-служба Державної пенітенціарної служби (ДПтС) України.


  Як зазначили у ДПтС, задля забезпечення можливості реалізації права голосу всіма засудженими і особами, узятими під варту, включеним до списків виборців, керівниками зазначених органів і установ було вжито організаційно-практичних заходів щодо утворення спеціальних виборчих дільниць.

  "Для забезпечення голосування засуджених та осіб, узятих під варту, утворено 184 спеціальні виборчі дільниці у 177 установах виконання покарань та слідчих ізоляторах (152 спеціальні виборчі дільниці, що існують на постійній основі та 32 дільниці – на тимчасовій основі) ", - повідомили у відомстві.

  Також у ДПтС України підкреслили, що у кожній установі у місцях масового перебування виборців були облаштовані стенди, дошки оголошень для розміщення матеріалів передвиборної агітації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в загальнодержавному окрузі, та кандидатів у депутати в одномандатному окрузі.

  Адміністраціями установ забезпечено виділення та облаштування згідно з вимогами законодавства приміщень для голосування та приміщень для відповідних дільничних виборчих комісій.

  "Державною пенітенціарною службою України у межах компетенції надається необхідне сприяння офіційним спостерігачам від іноземних держав та міжнародних організацій для здійснення моніторингу дотримання виборчих прав засуджених та осіб, узятих під варту", - наголосили у ДПтС України.
  Попередній матеріал
  Прокуратура оголосила "війну" незаконним МАФам в центрі Києва
  Наступний матеріал
  "Укртелеком" відновив на Донбасі телефонний зв'язок та Інтернет