КВУ: більшість учасників президентських перегонів - технічні кандидати

  Дві третини кандидатів у президенти – технічні. Таке під час прес-конференції заявив голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

  За його словами, більшість з них бере участь у виборах, щоб отримати свої квоти у виборчих комісіях, або ж щоб уникнути проблем із законом на час перегонів. Нагадаємо, участь у президентських виборах братиме двадцять три особи.

  Ми прогнозували, що технічні кандидати будуть, від них нікуди не дінешся. Частина таких кандидатів йде на вибори, бо має проблеми із законом, і щоб уникнути відповідальності на час виборів, витратили 2,5 млн. грн. застави, інші беруть участь у виборах з перспективою на парламентські вибори", – зазначив Черненко. Ці технології, на думку експерта, були обкатані на місцевому рівні і було прагнення вийти на національний вибір.

  Також громадська організація оприлюднила люстраційний список членів виборчих комісій, в якому вказала осіб, чиї дії або бездіяльність призводили до порушень виборчого законодавства у 2010-2013 роках.

  Люстраційний список членів виборчих комісій включає 350 людей. Зі слів голови правління Комітету Олександра Черненка, цей список залишається відкритим, і усі, хто має будь-яку інформацію про порушників виборчого законодавства, можуть повідомляти про це КВУ. Там також сподіваються, що правоохоронці розслідують діяльність порушників на виборах минулих років. Адже, зі слів Черненка, абсолютна більшість фактів так і не була розслідувана, а порушники не були притягнені до відповідальності. Утім, не чекаючи на результати, у КВУ закликали штаби кандидатів у президенти не співпрацювати на виборах з членами комісій, яким українці не довіряють.

  Попередній матеріал
  Іващенка виправдали ті самі судді, які його засудили 4 роки тому
  Наступний матеріал
  Пенсіонери Янукович та Азаров більше не отримують матеріального забезпечення