Кандидати у Президенти розкрили свої виборчі фонди

  Кандидати на посаду Президента виконали умову громадських організацій і оприлюднили джерела фінансування передвиборних кампаній. Хоча й не всі, і не в повному обсязі.


  Згідно з даними громадського руху "Чесно", 5 із двадцяти одного зареєстрованого кандидата надали відомості про своїх спонсорів, назвали суми, які ті надсилали, і зазначили, на які саме потреби найбільше грошей витрачають. Так, Ольга Богомолець на офіційному сайті оприлюднила список людей, які переказали гроші на заставу для участі у виборах. А от суми пожертв кандидатка не зазначила. Анатолій Гриценко також опублікував на сайті фінансову звітність із прізвищами, але без конкретних сум від благодійників. Петро Порошенко надав документи, в яких відзначив, що власну кампанію фінансує винятково з особистих заощаджень. Таке саме заявив і Сергій Тігіпко. Юлія Тимошенко зазначає, що кампанію проводить за гроші партії. А от Олег Тягнибок під час теледебатів пообіцяв надати звітність, але так цього і не зробив. Решта політиків взагалі проігнорували вимогу громадськості. Детальніше зі звітами кандидатів у президенти можна ознайомитись на сайті руху Chesno.org.

  Зібрану інформацію озвучила активістка громадського руху "Чесно" Світлана Заліщук: "Ольга Богомолець відкрила загальний фонд, який становить близько 1,5 мільйона гривень. Звіт Гриценка: загальний фонд – 8 мільйонів 249 тисяч. Звіт Порошенка: зазначив, що єдиним джерелом його передвиборчого фонду є його власний внесок. Цей фонд становить 88 мільйонів 224 тисячі гривень. Сергій Тігіпко: розмір цього фонду на сьогодні – він сказав, що це 68 мільйонів гривень. Юлія Тимошенко: фонд становить 40 мільйонів 748 тисяч".

  Директор інституту медіа права Тарас Шевченко задоволений такою активною реакцією кандидатів у президенти на заклики громадськості і добровільно, незважаючи на те, що немає такої вимоги закону, розкрили свою інформацію про отримання та витрату коштів. В європейському досвіді подібні речі регулюються законодавчо, тож і українським політикам запропонували підписатися під законопроектом щодо забезпечення прозорості фінансування політичних партій та передвиборної агітації.

  Попередній матеріал
  ДУСя віддасть літаки і гелікоптери війську, а підприємства - продасть
  Наступний матеріал
  П‘ятеро із шести жертв зіткнення поїздів у Підмосков‘ї – громадяни Молдови