5.ua

Експерти про виборчі махінації: замість адмінресурсу – залякування і чорний PR

  Недотримання правил агітації, напади на агітаторів та штаби кандидатів – найпоширеніші порушення, зафіксовані спостерігачами під час президентської кампанії.


  Про це йдеться у проміжному звіті громадянської мережі "ОПОРА". Якщо на попередніх виборах найбільшими порушеннями були використання адмінресурсу та підкуп виборців, то тепер таких фактів поменшало.

  Спостерігачі Громадянської мережі "ОПОРА" зібрали інформацію про спроби залякування, побиття агітаторів, це напади на виборчі штаби або приміщення політичних партій. Ці типи порушень вони називають унікальними, каже координатор виборчих і парламентських програм Ольга Айвазовська: "Ми раніше не стикалися з такою кількістю перешкоджання веденню виборчої агітації з боку суб’єктів виборчого процесу або їхніх представників".

  У Комітеті виборців України додають: останнім часом почастішали також факти використання чорного піару проти кандидатів. Голова КВУ Олександр Черненко: "Об’єктом чорного піару здебільшого стає один кандидат, якщо брати конкретно – це Петро Порошенко. Щодо інших кандидатів – є факти псування їхньої продукції , факти поширення агітації без вихідних даних, але ви в нашому звіті побачите: тут кілька примірників чорного піару спрямованого проти Порошенка, і це стотисячні – якщо не мільйонні – тиражі газет".

  Попередній матеріал
  Невідомі озброєні особи захопили маневровий тепловоз і три вагони на Луганщині
  Наступний матеріал
  На Луганщині терористи роззброїли прикордонний наряд