5.ua

Експерти фіксують зменшення тиску і фальсифікацій на українських виборах

  Зменшення адмінресурсу та фальсифікацій порівняно з виборами 2012-го року зафіксували експерти на позачергових парламентських виборах.


  Про це свідчать дані опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи". Найбільший негатив виборів, на думку експертів – збереження мажоритарних округів.

  Втрату лідерської позиції "Блоком Петра Порошенка" учасники опитування пояснюють наявністю у списку та в мажоритарних округах кандидатів із сумнівною репутацією. Успіх "Народного фронту" пов'язують з тим, що політсила ототожнювала голосування за партію із збереженням посади прем'єр-міністра Арсенієм Яценюком. Високий відсоток "Самопомочі" зумовлений запитом на нові обличчя. А поразку "Свободи" політологи пояснюють появою потужних конкурентів у цієї політичної сили та розчаруванням виборців у діях "Свободи" під час та після Майдану.

  Аналітик фонду "Демократичні ініціативи" Юлія Ільчук каже: "Найбільшими несподіванками, на думку експертів, на цих виборах стали саме результати голосування. А саме – високі результати підтримки "Народного фронту" і об’єднання "Самопоміч". Другою несподіванкою стало те, що "Блок Петра Порошенка" зайняв друге місце на цих виборах. І третьою несподіванкою став результат "Опозиційного блоку"".

  Попередній матеріал
  Центрвиборчком назвав імена ще 40 депутатів-мажоритарників
  Наступний матеріал
  Уряд схвалив умови продажу ліцензії на 3G