Cвітовий конгрес українців не побачив значних порушень на президентських виборах

  Міжнародна місія Cвітового конгресу українців (СКУ) зі спостереження за президентськими виборами в Україні відзначає високу явку виборців на дільницях та що вибори відповідають міжнародним стандартам проведення демократичних виборів.


  Про це з посиланням на прес-службу СКУ повідомляє УНІАН.

  При цьому зазначається, що спостерігачі СКУ у ході виборів зафіксували окремі порушення: агітаційну інформацію за кандидатів в різних частинах України (рекламні білл-борди, сіті-лайти тощо) та випадки агітації на дільницях; відкриття ряду дільниць з запізненням, зокрема у Києві, Харкові, Миколаєві, Херсоні; неопломбовані скриньки для голосування та випадки зупинки роботи дільничних виборчих комісій через плутанину з бюлетенями для голосування за президента України та мера міста, у тому числі й на Київщині та Одещині.

  Місія СКУ звертає особливу увагу на процес голосування у м. Києві, який ускладнений за рахунок одночасних виборів міського голови та міської ради. На виборчих дільницях спостерігалися великі черги в 200-400 осіб.

  “Незважаючи на всі загрози та виклики, які передували проведенню позачергових виборів президента України, ми спостерігаємо велику явку виборців. Вибори пройшли прозоро та демократично. Ті порушення, які зафіксовані спостерігачами СКУ, не мають суттєвого впливу на результати голосування”, - повідомив головний спостерігач Місії СКУ Петро Штик.

  Місія СКУ також проводить моніторинг і в закордонних виборчих округах. До списків для голосування в єдиному закордонному виборчому окрузі у 75 країнах світу на 114 виборчих дільницях внесено більше 474 тис. українців.

  Позачергові вибори президента України також викликали велику активність громадян України, які проживають за кордоном. У багатьох державах утворилися великі черги з бажаючих проголосувати, зокрема у Мадриді виборці мають чекати близько трьох годин, щоб віддати свій голос.

  Місія СКУ складається із 236 міжнародних спостерігачів з 22 країн світу та є третьою за величиною міжнародною спостережною місією на позачергових виборах Президента України 2014 р. Більшість із цих спостерігачів вже має досвід моніторингу за виборчими процесами в Україні. Місія СКУ веде моніторинг у 21 області України.
  Попередній матеріал
  У Донецьку викрадено трьох членів ОВК
  Наступний матеріал
  Донецький аеропорт призупинив роботу через приїзд сепаратистів
  Теги: