5.ua

Активісти презентували антирейтинг кандидатів у нардепи "Руки загребущі"

  Антирейтинг кандидатів під кодовою назвою "Руки загребущі" склали громадські активісти. Вони оголосили топ-десятку мажоритарників, які уславилися як своїми минулими корупційними діяннями, так і новими – передвиборними.


  Вони, за словами активістів, тепер підкуповують і обманюють виборців, щоби всидіти на депутатському кріслі. Оголошували антипереможців під стінами парламенту – в атмосфері перформансу з символічними "загребущими руками" і портретами корупціонерів.

  Кастинг нечесних кандидатів відбувався за двома критеріями – відбирали фігурантів корупційних розслідувань та голосувальників за диктаторські закони 16-го січня. Це спільний відбір громадських організацій, серед яких Центр протидії корупції, TransparencyInternational, та рух "Чесно". До топ-десятки порушників увійшли: Олесь Довгий, Ігор Єремеєв, Ігор Калетнік, Сергій Ківалов, Сергій Клюєв, Олександр Кузьмук, Михайло Поплавський, Микола Рудьковський, Володимир Литвин, Антон Яценко. Більшість із них – це нинішні депутати Верховної Ради і саме ті, хто тягнув руки за скандальні закони. Активісти закликають виборців голосувати 26-го жовтня уважно і не приводити у нову раду тих, хто відзначився злодіяннями в минулій і знову рветься до парламенту задля нових "звершень".

  "І в них великі шанси знову вирішувати за нас долю – в наступні 5 років" – застерігає Інна Борзило, координатор руху "Чесно". "Ми звертаємося до виборців: перш ніж голосувати – максимально вивчіть все що відомо про тих, хто вам зараз забиває баки гречкою, локшиною, пам’ятниками Небесній Сотні, вишиванками і псевдообіцянками любити країну. Любити країну треба своїми діями, а не розкрадаючи наш бюджет", – каже активістка.  

  А представниця Центру протидії корупції Дарина Каленюк нарікає: "На жаль, люди приймають засівання, і це також проблема. Ми звертаємося до виборця: будь ласка, не приймайте гречку в подарунок, тому що ця гречка вам не раз гикнеться і аукнеться... Ваші діти не будуть мати нормальної освіти, нормальних ліків, нормальної системи охорони здоров’я, не зможуть знайти нормальну роботу, якщо це буде продовжуватися і далі. Якщо ви і далі будете приймати гречку і будете за 50, 100 гривень віддавати свій голос за людей, які крали мільйонами і мільярдами – це не принесе нічого доброго цій державі".

  Попередній матеріал
  На трасі "Донецьк-Маріуполь" затримано шпигуна-терориста з "Востоку"
  Наступний матеріал
  Сьогодні у Донецьку ще не стріляли