25 травня у Києві – вибори президента, мера і Київради

  Потрійні вибори у столиці: 25-го травня обиратимемо і президента, і мера Києва, і депутатів Київради – так вирішили сьогодні парламентарії. У ЦВК тішаться – сподіваються таким чином зекономити бюджетні гроші. Офіційних кандидатів на посаду мера поки немає жодного.

  Активісти: «Треба нових вибирать із Майдана».

  Активісти: «У нас дуже багато молодих, талановитих, треба, вибачте, оттуда тих старих пеньків удалять, вони там ненужні».

  Активісти: «Чесним, справедливим, головне – порядною людиною».

  Активісти: «Серед тих людей, хто зараз при владі, я не бачу, щоб підходив під мери Києва».

  Активісти: «Щоб був патріотом і любив Київ».

  Активісти: «Поважна і авторитетна людина».

  Так євромайданівці описують свого мера. Конкретні прізвища – аналізують політологи, серед них – жодного лідера.

  Володимир Фесенко, політолог: «Ті люди, яких давно вже вважали головними фаворитами, вони претендують на інші посади».

  Серед них і Віталій Кличко – націлився вище.

  Віталій Кличко, народний депутат, фракція «УДАР»: «Я буду баллотироваться на должность президента Украины, потому что я уверен – в Украине нужно менять принципы. Тільки що от задавали запитання про президента, а задаєте питання про мера».

  А от його колега по парламенту – на двох стільцях умостився. Володимир Макеєнко, що кілька тижнів тому ще був регіоналом, а нині позафракційний – одночасно і народний депутат, і чільник Києва.

  Володимир Макеєнко, народний депутат, позафракційний, в.о. голови КМДА: «Ну, я ще ж молодий, сил вистачає, повірте, заради держави сил вистачає».

  Журналіст: «Мером себе бачите?»

  Володимир Макеєнко, народний депутат, позафракційний, в.о. голови КМДА: «Слухайте, я зранку встаю – якщо це можна так сказати, подивіться на мої очі – і не знаю, що буде сьогодні чи завтра».

  Але від пропозиції не відмовиться, як і решта депутатів Верховної Ради - вони вже давно подумки у кріслі мера.

  Володимир Бондаренко, народний депутат, «Батьківщина»: «Якщо виконуючий обов’язки президента України пан Турчинов підпише указ і там буде моє прізвище – я оправдаю довіру. Якщо буде така воля, то я не проти, я маю такий досвід».

  Віктор Пилипишин, народний депутат, позафракційний: «Я балотувався лише один раз, але я не виключаю своєї участі, життя покаже, ми зараз будемо з киянами приймати рішення».

  Андрій Іллєнко, народний депутат, «Свобода»: «Ми будемо враховувати думку Майдану і політичні домовленості, які у нас є».

  Журналіст: «Себе вбачаєте?»

  Андрій Іллєнко, народний депутат, «Свобода»: «Я про себе говорити не люблю».

  Микола Катеринчук, народний депутат, «Батьківщина»: «Ми розвішувати білборди не будемо, думаю, достатньо тої роботи, яку ми проробили. Київ буде не гірший, ніж Вільнюс, Таллінн або Варшава».

  Журналіст: «За вашого мерства?»

  Микола Катеринчук, народний депутат, «Батьківщина»: «Ну, тут вже буде багато залежати від тих депутатів, що в Київраді».

  Олександра Кужель, народний депутат, «Батьківщина»: «Я не хочу ні в уряд, нікуди я не хочу, я прийшла сюди робити свою роботу по підприємцях».

  Стати мером Києва пророкували і Андрію Парубію – народному депутату і координатору Євромайдану.

  Андрій Парубій, народний депутат, «Батьківщина»: «З людьми я нахожу мову».

  Але в новому уряді йому можуть запропонувати посаду барикадного спрямування – міністра оборони. Тож, найближчим часом опозиційні сили ще узгоджуватимуть кандидатів на цю посаду. Тим часом, політологи прогнозують виборчі сюрпризи.

  Володимир Фесенко, політолог: «Абсолютною інтригою на цих виборах може стати повернення Леоніда Черновецького, його сегмент виборців нікуди не подівся, так звані «бабусі Черновецього»».

  Тож громадські активісти закликають бути обачними – повідомляти про будь-які випадки підкупу громадян, адже така людина не зможе чесно керувати столицею.

  Цеглина за цеглиною – одним із найперших завдань для новообраного мера має бути відновлення центральних вулиць міста. Але найголовніше, після Євромайдану він має втілити усі сподівання людей і бути у тисячу разів відповідальнішим за попередників.

  Євгенія Таганович, Данило Шматько, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ЗМІ: «Нафтогаз» скоротив імпорт російського газу у 5 разів
  Наступний матеріал
  Потік відвідувачів до Межигір’я не вщухає