5 канал

Урядові війська Сирії розпочали наступ на Алеппо напередодні мирних переговорів в Женеві

В Сирії тривають запеклі бої. Міністерство оборони країни повідомляє про початок операції з оточення Алеппо та наступу на Пальміру. Тим часом  у Женеві вперше за  два роки  мають розпочатися переговори.  Втім, їх доля й досі під питанням.

"На сьогоднішній конференції ми хочемо сказати всім: Досить! Досить вбивств та вибухів. Ми хочемо показати всім - і сирійцям, і іноземцям, які приїдуть сюди - що ми можемо об'єднатися заради встановлення миру. І це - наша головна мета", - заявив спеціальний представник ООН в Сирії Стефан де Містура.

Зазначимо, що процес організації діалогу був украй тяжким. ООН розраховували посадити за один стіл і сирійський уряд, і представників опозиції. Втім, напередодні конференції - опоненти Башара Асада відмовилися їхати до Женеви. Для ООН, як посередника, це стало справжньою несподіванкою. Спеціальний представник ООН у Сирії Стефан де Містура відмовився коментувати це рішення та вирушив зустрічати сирійську урядову делегацію в аеропорту. Самі ж опозиціонери реальної причини відмови від переговорів не повідомили.

В той же час співголова Сирійського демократичного союзу Ранда Кассіс підкреслила необхідність діалогу: "Власне, ми сюди приїхали і хочемо зустрітися з сирійським урядом. У нас немає бажання поступатися місцем якійсь іншій делегації з Саудівської Аравії, яка так і не вирішила це питання. Також ми воліли б бачити представників курдів. Зараз ми маємо їхати до Женеви".

Як зазначають експерти, представники опозиції навмисно планують зірвати перемови, щоб домогтися певних поступок від Заходу та сирійського уряду аби посилити свої позиції на переговорах. Напередодні, вони збиралися у Саудівській Аравії на спільне засідання, де мали вирішити, кого саме відправляти на конференцію, однак - жодного рішення не ухвалили.

5 канал

А поки доля мирного процесу залишається невизначеною, бойові дії в Сирії тривають. Урядові сили намагаються зайняти якомога більше території перед конференцією. Сирійська армія вже взяла під контроль низку селищ довкола Алеппо. Військові підрозділи планують оточити місто та спільним ударом знищити рештки терористів "Ісламської держави" та "Фронту Аль-Нусра".

Що довше затягуються переговори, то більше території займає сирійська армія. За словами експертів - якщо переговори зірвуться, антиурядові формування назавжди втратять ініціативу та можливість безболісно завершити конфлікт. 

Попередній матеріал
"Арсенал" готовий віддати за Ярмоленка 31 млн євро - ЗМІ
Наступний матеріал
Впродовж минулої доби бойовики 38 разів відкривали вогонь по позиціях сил АТО - штаб