Обама: В нас немає ілюзій щодо перемир'я в Сирії

Відзавтра у Сирії стартує перемир'я

США зроблять усе можливе, щоб зупинити розбрат між владою та опозицією у Сирії та сконцентрувати їхні сили на боротьбі з терористичним угрупованням ІДІЛ. Але разом з тим майбутнє Сирії має бути без президента Асада. Про це заявив президент США Барак Обама після зустрічі з радниками з питань безпеки у Держдепартаменті.

За його словами, результатом політичного процесу має стати нова конституція та демократичні вибори. При цьому Башару Асаду буде не місце у президентському кріслі, бо багато сирійців не зможуть простити йому роки війни, голод, тортури та смерті.

"У нас немає ілюзій, ми знаємо багато потенційних пасток, і є багато причин для скептицизму. Але історія нас засудить, якщо ми не зробимо те, що мусимо зробити – бодай спробуємо покласти край цьому жахливому конфлікту дипломатичним шляхом. Це дуже важливо, режим тиші може зупинити насилля, допомогти доправити до сирійців необхідне та врятувати їхнє життя", – зазначив Обама.

Нагадаємо, завтра в Сирії стартує перемир'я. Про нього на початку тижня домовилися США та Росія, а потім приєдналася опозиція. Противники Асада згодилися припинити бойові дії на два тижні. На їхню думку, цього часу вистачить, щоб побачити, чи прагне уряд припинення збройного конфлікту.

Попередній матеріал
Казарін: Щонайменше 20% кримського суспільства – це "ядерне" проукраїнське населення
Наступний матеріал
У Києві та Харкові стартує новий набір на безкоштовні курси англійської мови для колишніх військових

Безсмертний: Перемир'я у Сирії - це той випадок, коли Україні треба напружуватися

Мирний план в Сирії: що передбачає і які в нього перспективи

Асад назвав дату виборів до парламенту Сирії

"Amnesty International" звинуватила РФ у воєнних злочинах у Сирії