ibtimes.com

Мирні переговори щодо Сирії відбудуться без церемонії відкриття та без оголошення списку гостей

Мирні переговори по Сирії у Женеві відбудуться без церемонії відкриття та не називаючи чіткого списку гостей. До останнього моменту зустріч, яку охрестили "Женева-3", була під загрозою зриву. Її переносили, окремі представники погрожували бойкотувати.

Врешті, про те, що вона таки відбудеться, заявив напередодні спеціальний посол Генсека ООН з питань Сирії Стеффан де Містура. Він і буде головувати на переговорах. У відеозверненні, поширеному перед зустріччю, де Містура наголошує, що цей діалог мусить стати дієвим, а попередні спроби домовитись – Женева-1 у 2012 році та Женева-2 у 2014 зазнали краху.

Переговори були заплановані ще на понеділок, але спеціальному комітету не вдавалося узгодити список гостей. Врешті зараз відомо лише, що на зустріч не прийдуть представники сирійської опозиції.

"П'ять років конфлікту – це занадто. В очах людей – жах. Ви повинні знати, ми розраховуємо на вас, ви маєте сказати – досить. Сказати всім, хто приїжджає з Сирії та з-за кордону на цю конференцію, що очікуєте побачити їх готовність до компромісу. Вони повинні це зробити для досягнення мирного врегулювання ситуації в Сирії. Ви бачили досить конференцій, дві з них, які мали принести мир, уже пройшли. Саме ця не може провалитись", - зазначив спеціальний посол Генсека ООН з питань Сирії Стеффан де Містура.

Попередній матеріал
У одній із столичних книгарень презентували роман Сенцова "Купіть книгу - вона смішна"
Наступний матеріал
Щоб відсіяти частину біженців, Німеччина оголосить Марокко, Алжир та Туніс безпечними країнами
Loading...

Сирійська опозиція не поїде на мирні переговори в Женеві

Уряд Сирії ігнорує більшість запитів ООН про надання гумдопомоги регіонам в облозі

У Женеві почнеться новий раунд переговорів щодо врегулювання ситуації в Сирії

Штайнмаєр вважає, що до сирійських переговорів слід долучити ісламістів

Керрі прогнозує, що переговори щодо Сирії почнуться наступного тижня

5 канал - трансляція наживо