uainfo.org

Болгарія закрила Росії повітряний коридор у Сирію

  Болгарія відмовила Росії в повітряному коридорі для військово-транспортного літака міністерства з надзвичайних ситуацій, яким нібито доправляли гуманітарну допомогу для Сирії.

  Такий крок Софія зробила через побоювання, що Росія посилює військову підтримку цієї країни, повідомляє "BBC Україна".

  Російська сторона надіслали заявку 14 жовтня, політ планувала здійснити 16-го, а відповідно до нормативів на її розгляд відводиться п'ять днів. "Було сказано, що літаки нестимуть гуманітарну допомогу, однак у нас була інформація, якій ми мали всі підстави довіряти, що заявлений вантаж не відповідав справжньому", - сказала речниця болгарського МЗС.

  Речниця міністерства Бетіна Жотева підкреслила, що на Болгарію не тиснули її союзники в НАТО. Рішення відмовити Росії в дозволі на проліт над країною, за словами дипломата, ухвалили наприкінці минулого тижня. Водночас вона не вказала, про яку кількість літаків йшлося.

  Прокоментувала подію й російська сторона. Заступник голови комітету Ради Федерації РФ з міжнародних справ Володимир Джабаров, за інформацією видання, повідомив одній із російських інформагенцій, що літаки містили лише "гуманітарний вантаж". За словами Джабарова, перевозити зброю на літаках "нерентабельно". 

  Як повідомляв 5.ua, 8 вересня 2015 року Болгарія вже відмовлялася надавати Росії повітряний коридор для літаків із нібито гуманітарною допомогою. Зазначимо, що Росія була ключовим союзником президента Сирії Башара Асада упродовж чотирирічної громадянської війни в країні. 

  Попередній матеріал
  "Сирія – другий Афган?": у Москві мітингують проти військової операції РФ
  Наступний матеріал
  У Сирії авіаударом знищено одного з лідерів "Аль-Каїди", хто здійснював операцію - поки що невідомо