Anadolu

Більша частина зброї "Ісламської держави" виготовлена в Росії – Amnesty International

  Правозахисники виявили, що основна частина зброї в руках ІД вироблена в Росії та колишньому СРСР, на другому місці – зброя зі США.

  Про це повідомляє агенція Anadolu з посиланням на результати дослідження правозахисної організації Amnesty International "Інвентаризація: озброєння "Даїш". За цими даними, "Ісламська держава" почала розширятися в Іраку в 2013-2014 роках, де захопила зброю і боєприпаси іракської армії в регіонах, які перейшли під контроль бойовиків.

  В основному йдеться про зброю зі США, Росії, країн НАТО, Китаю та Ірану. Ситуацію також посилив фактор відсутності нагляду за потоком зброї після війни 2003 року.

  Значна частина зброї, захопленої ісламістами, вироблена в 1970-1990 роках. "В руках Daesh зосереджено стару зброю… Росія була основним постачальником зброї Іраку. Важливо нагадати, що більша частина зброї не була поставлена в регіон одразу після виробництва. Багато запасів країн Варшавського договору були поставлені в Ірак під час окупації цієї країни і після 2003 року з боку США, Великобританії та інших членів коаліції", - уточнив дослідник Amnesty International з питань контролю за озброєннями, торгівлі засобами безпеки і прав людини Патрік Уілкен.

  Він зазначив, що терористична організація захоплювала зброю і в Сирії. Більша частина зброї, захопленої ісламістами в Сирії, вироблена в Росії, колишньому СРСР та Ірані. При цьому зброю не завжди захоплювали силою. "Є докази того, що високопоставлені представники армії Сирії були замішані в корупції і продавали зброю", - зазначив дослідник.

  Основна частина озброєння ісламістів – це автоматична зброя системи Калашнікова, гранатомети РПГ, броньовані машини російського виробництва і чотирьохколісними автомобілями виробництва США (відбиті у іракської армії).

  У доповіді Amnesty International уточнюються і конкретні зразки зброї, зафіксовані у терористів. Серед них – автомати AKM/AKMС, AK-74M, гвинтівки СKС та СВД, кулемети ПK, ПKM, РПК, РПК-74, ДШК/ДШК-М, КПВ/КПВТ. Також терористи використовують важку зброю – зенітки ЗУ-23 (2A14), гранатомети ГП-25 та ГП-30M, РПГ-7, РПГ-75, СПГ-9, протитанкові комплекси 9K135 "Корнет", 9K115-2 "Метис-M", 9M17M "Скорпион-M", 9M14/9M14M "Малютка", 9K111 "Фагот", Міномети 82-ПM-41, 82-БM-37, переносні зенітно-ракетні комплекси 9K32M "Стрела-2M", та навіть гаубиці Д-30 і системи залпового вогню БM-21 і БM-21M "Град".

  Відповідно до звіту Amnesty International, "Ісламська держава" застосовує в Іраку і Сирії зброю виробництва 25 країн. Більша частина цього арсеналу сформована за рахунок озброєнь, захоплених у іракської армії і зроблена Росії/СРСР, та у США. "Протягом останніх 10 років озброєння для іракської армії постачали більше 30 країн, включаючи членів СБ ООН. Значна частина цієї військової техніки потрапила в руки "Ісламської держави" та повстанських груп", - зазначено у доповіді.

  Попередній матеріал
  Податкова амністія не запрацює без комплексних змін у системі - експерт
  Наступний матеріал
  РФ відмовилася виконувати рішення ЄСПЛ за позовами України - Яценюк
  Loading...