фото korrespondent.net

США, ЄС та російська опозиція привітали вибори в Україні

  Попередні результати українських виборів привітали у світі. Американські й європейські політики задоволені успіхом демократичних партій, про який свідчать екзит-поли.


  Одними із перших відреагували Сполучені Штати. У спільній заяві посол США в Україні та американський представник в ОБСЄ зазначили: вдале голосування є ще одним кроком на демократичному шляху України. Обидва дипломати – і Джеффрі Пайєтт, і Джон Баєр – у неділю відвідали понад десяток дільниць у Києві, і залишилися задоволені перебігом голосування.

  Європейські ж політики детальніше прокоментували результати екзит-полів. Євродепутат Яцек Саріуш-Вольський зазначив – у новій Верховній Раді націоналістів буде не більше, ніж у парламентах країн Євросоюзу.

  Голова МЗС Швеції Карл Більдт привітав перемогу про-європейських сил і зазначив – тепер їм перш за все необхідно думати про економіку країни. Його литовський колега Лінас Лінкявічус висловився досить емоційно: "Прощавай минуле! Неможна нищити волю народу ані зеленими чоловічками, ані білими вантажівками".

  Привітали результати голосування і в російській опозиції. Борис Нємцов відзначив і появу нових облич у парламенті, і повний провал російського агітпропу, що віщував перемогу "Правому сектору". Завершив свій допис гірким сподіванням "колись і Росія обере собі проєвропейські парламент та президента. Поки ж вони – прокитайські".

  Попередній матеріал
  Нова Верховна Рада обрана і легітимна - Магера
  Наступний матеріал
  Курди набирають у Німеччині добровольців проти "Ісламської держави"