5.ua

Кандидати на булаву вистояли черги за бюлетенями разом із своїми виборцями

  Чи не вперше за часів незалежності країна стоїть у черзі, щоб виконати громадянський обов'язок. Люди обурюються, якщо бачать непідготовленість, допомагають одне одному, навіть приносять воду – аби тільки вибір було зроблено. У черзі стояли і кандидати, і керівництво держави.


  Патріотичний "Київводоканал": навіть вентилі обв'язані синьо-жовтим. Патріотичні і виборці. Один із них тут – прем'єр-міністр. Голосує о десятій ранку на Печерську, у приміщенні "Водоканалу". Дружина помахує паспортом замість віяла. У світських бесідах з сусідками Яценюк стоїть хвилин зо двадцять у черзі. Бабусь пропускає вперед. Ті цікавляться, чи вміє він співати.

  Повкидавши свої бюлетені, прем'єр не щедрий на промови. Тільки вкотре наголосив: попри всі загрози, в Україні буде законно обраний Президент – щоб ніхто не сумнівався. І привідкрив таємницю: "У нас є в країні ключовий демократичний принцип: це таємниця голосування. Але я вам розкрию цю таємницю, за кого я голосував: за Президента України!"

  На дільниці Яценюка з таємницею голосування якраз були проблеми. Через неймовірний наплив народу з самого ранку виборці вмощувалися з бюлетенями у крісла, вчитувалися у прізвища і часом не заходячи в кабінку "волевиявлялися" сидячи і привселюдно.

  Спостерігачі кажуть: "Це порушення, звичайно. Непорядна людина може винести бюлетень. Але ми слідкуємо, щоб цього не було і направляємо усіх виборців в кабінки".

  Одночасно з Яценюком – тільки у Дніпропетровську і без черг – голосувала Юлія Тимошенко. Спершу з усіма поручкалася, тоді – попід руку з чоловіком – зробила свій вибір. При цьому тонко натякнула: у тому, що буде другий тур – не сумнівається, і має намір під час голосування у другому турі організувати проведення референдуму щодо членства України в НАТО.

  Особливо гамірно голосувалося у Будинку офіцерів у Києві. Сотні журналістів із усього світу ледь не потовкли скриньки. Туди у повному складі прибула сім'я Порошенків.

  Діти кандидата у вишиванках надихали батьків на галочку у бюлетені, а народ кричав "Слава Україні!"

  Проголосувавши, Порошенко перехрестився і описав, як буде крокувати, якщо переможе: "Перше, з чого ми почнемо, це прямий діалог з мешканцями Донбасу. Ми будемо боротися з корупцією, дорогий мій. Корупція зараз існувала лише тому що існував корупційний дах. і от моїм першим кроком буде руйнація цього даху – незалежно від того, кого цей дах прикриває: близьких чи дальніх, опонентів чи союзників".

  У білих сорочках прийшли брати Клички. Мужньо простояли свою годину в черзі. Чекаючи, роздавали виборцям автографи. Кандидат у мери Києва довго шукав у довгих бюлетенях своїх обранців. Тепер тримає свій боксерський кулак, щоб усе закінчилося одним туром. Каже – потрібно поставити сьогодні крапку і почати реформи.

  Чемпіони з простоїв: в.о. Президента вичікував у черзі чверть години кандидат в Президенти Олег Тягнибок тягнувся півтори. Анатолій Гриценко – більше двох годин.

  Довго шукав себе у списках виборців лідер кримських татар Мустафа Джемілєв. Голосував у столиці. Кияни його приймали дуже тепло – обіймали, фотографувалися і вітали популярним на цих виборах вигуком.

  Єдиний із кандидатів, хто не приховував свого вибору – Михайло Добкін. Прямо сказав – голосував сам за себе. Зробив це скромно і самотньо у не дуже активному Харкові. Він висловив сподівання, що таких виборів у країні більше не буде.

  Сергій Тігіпко зачудований чергами – каже, бачить такі уперше. Потім - довго сидить у кабіні за завісою. Вважає, що усе буде залежати від того, як проголосує Схід і Південь.

  Дмитро Ярош голосував не в камуфляжі, а цивільно – в костюмі. Ще один кандидат – Олег Ляшко – відзначився тим, що зайшов в одну кабіну зі своєю дружиною Розітою. Обурений: "Бачите, тобто з дружиною не можна заходити в одну кабіну. Вдома можна – а в кабіну не можна!"

  Ольга Петрів, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Помер Войцех Ярузельский
  Наступний матеріал
  На цей час у МВС зафіксували 76 порушень порядку під час виборів
  Теги: