5.ua

Слідчий комітет РФ хоче покаратти правозахисників за руйнування офіційної версії убивства Нємцова

  Російські слідчі мають намір викликати на допит правозахисника Андрія Бабушкіна і кореспондента "Московского комсомольца" Єву Меркачеву, які відвідали в СІЗО "Лефортово" підозрюваних у вбивстві Бориса Нємцова.

  Про таке повідомляє BBC Україна посилаючись на заяву СК РФ.

  У Слідчому комітеті Росії заявили, що візит членів Громадської спостережної комісії був організований виключно для з'ясування умов утримання Заура Дадаєва. Але Андрій Бабушкін і Єва Меркачева стали цікавитися матеріалами кримінальної справи, таким чином порушили не лише встановлені правила, а й закон - заявили у комітеті. 

  Правозахисники повідомили, що у заарештованих вони виявили сліди множинних тілесних ушкоджень.

  Підозрювані Шагід Губашев і Заур Дадаєв, за словами членів спостережної комісії, розповіли, що їх викрали і били. На тілі Анзора Губашева виявили тілесні ушкодження, які, як зазначається у висновку Андрія Бабушкіна, той отримав після затримання.

  Заур Дадаєв заявив, що зізнався у вбивстві в обмін на звільнення його товариша Руслана Юсупова, наголошують у звіті правозахисники.

  "Подібні дії правозахисників можуть бути розцінені, як втручання в діяльність слідчого з метою перешкоджання всебічному, повному і об'єктивному розслідуванню справи", - переконують у Слідчому комітеті, підкресливши, що дадуть тому, що трапилося, "відповідну процесуальну оцінку".

  На допиті слідчі мають намір з'ясувати мотиви Меркачевої і Бабушкіна, якими ті керувалися, коли "докладно цікавилися обставинами кримінальної справи і публікували їх у ЗМІ".

   

  Попередній матеріал
  РФ продовжує перекидати на Донбас техніку та солдатів – Перебийніс
  Наступний матеріал
  Російського радіоінженера звинуватили в державній зраді за відправлене до Швеції резюме

  Звинувачені у вбивстві Нємцова чеченці заявили про тортури в поліції і свою невинуватість – ЗМІ

  Кадиров ламає путінську схему закриття справи Нємцова - Financial Times

  Кадиров не вірить у причетність Дадаєва до вбивства опозиціонера Нємцова

  Справа Нємцова: подробиці суду над підозрюваними у вбивстві опозиціонера чеченцями