all.kharkov.ua

Реакція світу на вбивство Бориса Нємцова

  Світові лідери засуджують вбивство російського опозиціонера Бориса Нємцова і закликають притягнути до відповідальності його вбивць.

  Президент України Петро Порошенко назвав Нємцова "містком між Україною та Росією", який тепер зруйновано.

  "Шок. Бориса убили. Важко в це повірити. Пам'ятаю його усмішку, його сміливі ідеї. Один з небагатьох, кого можна назвати другом", - написав Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

  "Він був містком між Україною та Росією. Пострілом убивць це зруйновано. Думаю, не випадково. Не маю сумніву, вбивці будуть покарані. Рано чи пізно. Світла пам'ять...", - додав Президент.

  Колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі розповів про нещодавню зустріч із Нємцовим.

  "Я зустрів Бориса Нємцова останній раз кілька днів тому в Києві, в готелі "Фермонт". Ми пообідали і він розповів мені про марш, який він із соратниками планував провести в Москві. Абсолютно природно, що я запитав його, чи не боїться він за свою безпеку в Росії, особливо зараз. Він відповів, що Путін живе за поняттями і його, як колишню посадову особу, навряд чи посадять надовго. Я його перебив, і сказав, що він більше повинен побоюватися отрути в келиху червоного вина, який він тримав у руці, ніж арешту, але подивившись на вираз його обличчя, я відразу зрозумів недоречність жарту", - розповів він. 

  "Боря Нємцов був дуже сміливою людиною, якоюсь дуже відчайдушною. З ним можна було сперечатися і не погоджуватися, але неможливо було залишитися байдужим. Я знав його з середини 90-х, ми часто спілкувалися, особливо в останні роки. Пішов з життя друг інших народів і, одночасно справжній патріот Росії, просто дуже цікава людина в країні, якою керують злісні посередності. Дуже шкода...", - додав Саакашвілі.

  Президент Литви Даля Грибаускайте заявила, що вбивство Нємцова показує, що "Росія скочується в морок терору проти власного народу".

  Президент Франції Франсуа Олланд засудив "мерзенне вбивство" Бориса Нємцова. За його словами, Нємцов був "сміливим, пристрасним і невтомним борцем за демократію".

  Британське МЗС пильно стежить за розслідуванням вбивства Нємцова і закликає притягнути до відповідальності вбивць опозиціонера.

  "Ми шоковані і засмучені новинами про те, що колишній віце-прем'єр Росії Борис Нємцов застрелений в Москві. Ми співчуваємо родині загиблого. Ми засуджуємо цей злочин. Ті, хто його вчинив, повинні бути притягнуті до відповідальності. Продовжуємо пильно стежити за ситуацією", - заявив офіційний представник МЗС Британії.

  Швидкого і прозорого розслідування вбивства Нємцова від російської влади вимагає голова європейської дипломатії Федеріка Могеріні. За її словами, вона "з обуренням і глибокою гіркотою дізналася про жорстоке вбивство Бориса Нємцова, який був прихильником сучасної і демократичної Російської Федерації, відкритої до світу". Єврокомісія також занепокоєна тим, що вбивство сталося напередодні антикризового маршу, який мав відбутися в Москві 1 березня.

  Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яґланд у своїй заяві наголосив, що "політичне вбивство" Бориса Нємцова "є свідченням атмосфери ненависті і нетерпимості, що розвивається зараз у багатьох країнах Європи, зокрема у Росії". "Ми маємо обʼєднати зусилля, щоб зупинити такий небезпечний розвиток", – наголосив він.

  Президент США Барак Обама заявив, що США засуджують "жорстоке вбивство" Бориса Нємцова.

  "Ми закликаємо російську владу провести швидке, неупереджене і прозоре розслідування обставин його вбивства, а також забезпечити, щоб винні в цьому жахливому вбивстві постали перед правосуддям", - наголосив Обама.

  Держсекретар США Джон Керрі заявив, що шокований вбивством Нємцова, і закликав владу РФ розслідувати цей злочин.

  "Я був шокований і засмучений, дізнавшись про жорстоке вбивство колишнього першого заступника прем'єр-міністра Росії Бориса Нємцова в центрі Москви. Борис Нємцов присвятив своє життя створенню більш демократичної, процвітаючої, відкритої Росії, і міцним відносинам між Росією та її сусідами і партнерами, включаючи США ", - заявив Керрі.

  Міністр закордонних справ Канади Роб Ніколсон назвав "обурливим" вбивство Нємцова.

  "Вбивство Бориса Нємцова є обурливим. Канада продовжує вести пильний моніторинг ситуації", - зазначив він.

  Попередній матеріал
  Могеріні вимагає швидкого і прозорого розслідування вбивства Нємцова
  Наступний матеріал
  На Майдані вшановують пам'ять Бориса Нємцова
  Теги:

  У вбивстві Бориса Нємцова немає політичного підґрунтя – російські парламентарі

  Вшанувати пам'ять Нємцова в Москві зібралися близько двох сотень людей, в місто введені внутрішні війська

  Російські слідчі підозрюють у вбивстві Нємцова опозиціонерів, ісламістів або українців

  Мерія Москви: мітинг жалоби в пам'ять про Нємцова – незаконний