Вікіпедія

Кадиров ламає путінську схему закриття справи Нємцова - Financial Times

  На думку американських журналістів, останні заяви чеченського чільника ставлять питання про його роль у вбивстві опозиціонера.

  Основні меседжі одного із провідних видань США наводить "Дзеркало тижня".

  Як зазначають у FT, розслідування вбивства Бориса Нємцова, схоже, йшло за тим же сценарієм, що і 8 років тому, коли в Москві застрелили критика президента Росії Анну Політковську. Тоді п'ятьох чеченців визнали винними у розправі над журналісткою, а ім'я замовника залишилося невідомим. Зараз же у вбивстві Нємцова теж запідозрили п'ятьох чоловіків з Чечні, але хто їм наказав здійснити напад на опозиціонера – знову не озвучують.

  Російські слідчі, кажуть журналісти, намагалися закрити справу про вбивство Нємцова за тією ж схемою, доки не втрутився голова Чеченської республіки Рамзан Кадиров.

  Він заявив, що обвинувачений у вбивстві Нємцова Заур Дадаєв все одно залишиться "вірним патріотом" Росії, навіть якщо його визнають винним. Кадиров також повідомив, що імовірний убивця був заступником командира чеченського спецбатальйону "Північ", бійці якого з осені беруть участь у війні на Сході України на боці проросійських терористів.

  Після цих слів чеченського лідера російські опозиціонери підозрюють, що Нємцов став жертвою протистояння всередині режиму, який похитнувся.

  "Новина не в тому, що підозрювані у вбивстві виявилися людьми Кадирова, а в тому, що федеральна влада вирішила назвати людей Кадирова вбивцями Нємцова", – вважає журналіст Олег Кашин.

  "Питання дуже просте: ініціатива Кадирова чи наказ Путіна?" – пише на своїй сторінці в Twitter опозиціонер Леонід Волков.

  "Тепер Кадиров поводиться так, ніби у нього є місце на політичній арені на федеральному рівні", – прокоментував колишній чеченський чиновник Маірбек Ватчагаев, який тепер живе в Парижі. Він нагадує, що підзвітний безпосередньо Путіну Слідчий комітет у 2013 році відпустив і закрив справи проти кількох людей Кадирова, яких заарештувала ФСБ, звинувачуючи їх у викраденні людей в Москві і тортурах.

  "Це стара історія, яка багато разів повторювалася в нашій країні: Кремль приручив маленького дракона, якого він годує, щоб той не спалив все навколо", – пише оглядач.

  Раніше Басманний суд Москви взяв під варту заступника командира батальйону "Північ" МВС Чечні Заура Дадаева, обвинуваченого в причетності до вбивства Бориса Нємцова. За словами судді, її рішення базувалося на власних зізнаннях Дадаєва. Крім нього, за тими ж статтями заарештовані Шагід Губашев, Анзор Губашев, Тамерлан Ескерханов і Хамзата Бахаєв.

  Крім того, один з підозрюваних Біслан Шаванов при спробі затримання підірвався на гранаті.

  Попередній матеріал
  Двоє людей постраждало внаслідок пожежі у львівському костелі
  Наступний матеріал
  Гройсман: питання переформатування уряду зараз не стоїть

  Соратник Нємцова вважає "чеченську" версію Кремля маячнею

  Кадиров не вірить у причетність Дадаєва до вбивства опозиціонера Нємцова

  Стала відома особа підозрюваного у вбивстві Нємцова, який підірвав себе гранатою у Грозному - ЗМІ

  Справа Нємцова: подробиці суду над підозрюваними у вбивстві опозиціонера чеченцями