аня
5.ua

Адвокат сім'ї Нємцова вимагає відпустити Ганну Дурицьку до України

  Адвокат Вадим Прохоров наполягає, щоб громадянці України Ганні Дурицькій, свідкові вбивства Бориса Нємцова, дали можливість виїхати до Києва.

  Про це повідомив адвокат сім'ї Нємцових Прохоров біля будівлі Слідчого комітету у Москві, куди доставили Дурицьку, передає УНІАН.

  "Ганна добровільно надала максимальне сприяння слідству, усе розповіла, дала всі необхідні пояснення, але, попри це, слідство, оперативні співробітники за дорученням слідства утримують її, по суті, під домашнім арештом", - сказав Прохоров.

  Прохоров говорить, що слідчі багато годин допитували Дурицьку першого ж дня після вбивства. Того ж дня було здійснено виїзд на місце злочину і відеозйомку, а наступного дня, 1 березня, були здійснені необхідні техніко-експертні дії, і сьогодні проведення експертиз закінчується.

  "Що ще може вимагати слідство - абсолютно незрозуміло, але, попри це, вона має право повернутися до Києва або туди, куди вона захоче, в чому їй, безперечно, перешкоджають", - додав Прохоров.

  Адвокат повідомив, що Дурицька відмовилася від держзахисту, але її захист здійснюють оперативні співробітники правоохоронних органів.

  "Ми наполягаємо, щоб їй дали можливість виїхати до Києва, тим більше, що вона сама, не менше за друзів і родичів Бориса Нємцова, зацікавлена, щоб вбивство було розкрито. Ганна готова дати підписку про те, що готова взяти участь у всіх слідчих діях і приїхати, але зараз хоче бути разом з матір'ю, яка хвора", - наголосив він.

  Прохоров повідомив, що самопочуття Дурицької важке. За його словами, це не дивно, оскільки на її очах, в безпосередній близькості, загинула близька людина, вона сама дивом уникла поранення і загибелі, а неможливість виїхати до матері, безперечно, є додатковим психотравмуючим фактором.

  За його словами, у Дурицької є можливість спілкуватися телефоном з мамою і консулом.

  "Ганна перебуває цілодобово під охороною і водночас під конвоєм", - сказав він.

  Відповідаючи на запитання, коли дівчину можуть відпустити, адвокат сказав: "Не готовий робити прогнози, але слідство щось говорило про середу, ми робимо все можливе, щоб вона дістала таку можливість найближчим часом".

  За його словами, Дурицька може переміщатися тільки в межах квартири та слідчих установ, куди її возять "під охороною і, водночас, під конвоєм, переміщатися Москвою вільно вона не може".

  Попередній матеріал
  Працівника колонії на Донеччині судитимуть за співпрацю з "ДНР"
  Наступний матеріал
  Пленарне засідання Верховної Ради України. Наживо

  МЗС України сподівається, що Ганну Дурицьку безперешкодно випустять з Росії

  Український консул в Москві каже, що громадянка України, яка була поруч з Нємцовим в момент вбивства, зникла

  Гаслом жалобної ходи в пам'ять Нємцова в Москві буде "Герої не вмирають!"

  Реакція світу на вбивство Бориса Нємцова