novostiua.net

Звернення Ради має прискорити процес відправки миротворців на схід України - Чалий

Звернення Верховної Ради щодо введення миротворчого контингенту на Донбас, прийнятий конституційною більшістю, має допомогти прискоренню цього процесу.

Про таке в ефірі "5 каналу" заявив заступник глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий.

"Це довгий процес, це процес не одного місяця. Я маю подякувати парламенту за це звернення – це спільне рішення і це свідчення, що ідея миротворчої місії, ідея допомоги міжнародного співтовариства підтримується всередині України. Інше питання – воно не досить швидко йде стосовно міжнародних механізмів. Ми запустили цей процес, зараз це буде розглянуто в Радбезі, ми говоримо про це постійно в перемовинах і ми повинні готувати різні інструменти для вирішення питання. І очевидно, що це питання не вирішиться так автоматично. Тому, немає заперечення так само як і нема якогось швидкого руху, але так само це консолідоване українське рішення допоможе показати, що це запит всієї України", - зазначив Чалий.

"Спочатку потрібне рішення Ради безпеки ООН, якщо Росія не підтримає це рішення – значить вона проти миру. Якщо Росія підтримає це рішення, буде питання – на яких умовах. І звичайно, умови рішення Росії, і при всіх хороших стосунках Білорусі – ми на це не підемо. Мандат приймається за участі України", - наголосив він.

Попередній матеріал
Бюджет Плану дій ЄС для України складе 45 млн євро - Клімкін
Наступний матеріал
Генсек Ради Європи: зміни до Конституції України треба прийняти до місцевих виборів у жовтні

Рішення ООН про прибуття миротворців на Донбас можуть ухвалити орієнтовно через півроку - Чалий

ВР ухвалила звернення до Радбезу ООН і Ради ЄС про направлення миротворців на Донбас

Порошенко попросив президента Румунії підтримати відправку миротворців на Донбас

Данія підтримує направлення миротворчої місії ООН до України