За клопотанням Генпрокурора шістьох суддів відсторонили від посад

  Вища кваліфікаційна комісія суддів України на засіданні 15 квітня розглянула і задовольнила клопотання Генерального прокурора Віктора Шокіна про відсторонення шістьох суддів від займаних посад у зв'язку з їх притягненням до кримінальної відповідальності.

  Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури України.

  Зокрема, від посад відсторонені судді: Уманського міськрайонного суду Черкаської області Горячківська Л.В. та Іванов А.А., Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Дубцов О.В., Обухівського районного суду Київської області Мостовий Р.П., Солом'янського районного суду м. Києва Кушнір С.І. та Вінницького міського суду Вінницької області Бар'як А.С.

  Згідно інформації, судді Бар'як, Дубцов та Мостовий підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.368 КК України, а судді Горячківська та Іванов - ч.4 ст.368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди у великому розмірі службовою особою, яка займає відповідальне становище).

  Суддя Кушнір підозрюється за ч.2 ст.375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах).

  В ГПУ зазначили, що суддя Кушнір у січні 2014 року винесла ухвали про обрання учасникам мирних акцій протесту за перевезення автомобільних шин запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

  Крім того, як зазначають, враховуючи складність розслідування даних кримінальних правопорушень, рішення про відсторонення від посад суддів Дубцова, Горячківської та Іванова прийнято Комісією вже вдруге, строком ще на один місяць.

  Попередній матеріал
  У Мелітополі у дворі багатоповерхівки вночі пролунав вибух
  Наступний матеріал
  Швейцарія почала повертати Україні заморожені активи Януковича

  Президент ініціював зміни до Конституції щодо скасування суддівської недорканності

  Вища кваліфікаційна комісія має перевіряти всіх претендентів на посаду судді – заступник глави АП

  Понад 60 суддів зі Сходу працюватимуть в інших регіонах України

  Судові справи суддів, як і рукописи, не горять - Порошенко