Facebook / ДСНС

За 2 роки з Криму до материкової України переїхали близько 22 тис. людей – представник омбудсмена

  Люди продовжують виїжджати з півострова

  За час окупації Криму майже 22 тис. людей переїхали в Україну. Про це 17 березня на прес-конференції повідомила представник Уповноваженого з прав людини з питань внутрішньо переміщених осіб Жанна Лук'яненко, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Станом на вчорашній день налічується 21 тис. 974 осіб, переміщених з Криму. На жаль, ми не можемо сказати, що цей потік зупинився. За час від листопада минулого року до вчорашнього дня у нас є нові внутрішньо переміщені особи в кількості 628. Це доводить, що подальше перебування для багатьох на тимчасово окупованій території неможливе", - сказала Лук'яненко.

  За її словами, в Україні помітними є ознаки дискримінації внутрішньо переміщених осіб, зокрема, процедура додаткової перевірки документів, які вони надають для реєстрації на новому місці проживання. Також в українському законодавстві відсутній механізм, що дозволяє внутрішньо переміщеним особам брати участь у виборах.

  Національний склад переселенців з Криму невідомий. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила, що виступатиме категорично проти того, щоб національність вказували в будь-якому з реєстрів, який ведуть на території України.

  "Мені як уповноваженому з прав людини абсолютно все одно, хто приїхав в якості внутрішньо переміщених осіб і яка їхня національність. Вони приїхали сюди, на територію, підконтрольну Україні, і вони повинні отримати весь той спектр прав, який визначений на сьогоднішній день українським законодавством. Питання національності тут не стоїть", - наголосила вона.

  Агенція зазначає, що організація "Євромайдан SOS" в рамках кампанії "Let my people go" за два роки зареєструвала 25 громадян України, ув'язнених з політичних мотивів у Росії і Криму. 19 з них арештовані на півострові, 11 - кримські татари, 7 - всупереч міжнародному праву перевели в РФ, 12 - дотепер знаходяться в окупованому Криму.

  Нагадаємо, 15 березня помічниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що Вашингтон має намір впроваджувати санкції проти Російської Федерації, допоки Україна не отримає суверенітет над анексованим Кримом.

  Попередній матеріал
  Проросійського журналіста Грема Філліпса видворили з Латвії
  Наступний матеріал
  Ще одного екс-беркутівця затримали за підозрою у побитті активістів Євромайдану - Генпрокуратура
  Теги:
  Loading...

  Туреччина засуджує анексію Криму

  Росія порушила понад 400 міжнародних договорів, анексуючи Крим

  Чубаров: змусити Росію до переговорів про повернення тимчасово окупованого Криму - головне завдання Меджлісу

  Скарзі Джемілєва на ФСБ щодо незаконної заборони в'їзду в Крим дали хід